Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

02.09.2020 devlet bahçeli'nin idam çağrısı

paylaş araştır

1. mhp lideri devlet bahçelinin gündemle ilgili açıklama yaparken yaptığı çağrıdır. idam cezasının tekrar hukuk mevzuatımıza alınması, iğrenç ve ilkel suçların işlenmesini caydırabilecektir şeklinde açıklamada bulunmuş.

2. Yakında Türk Ceza Kanununda değişiklik içeren kanun teklifi meclise gelebilir. Bahçeli, şuanda peşrev çekiyor, önce tabanın hazırlanması, sonra tabandan gelen bildirime göre kanuni değişikliğin yapılıp yapılmayacağı netliğe kavuşturulacaktır.

3. siyasilerin her seçimde dile getirdiği idam konusunun, tekrar devlet bahçeli tarafından gündeme getirilmesi.

cumhurbaşkanımızda idam sözü vermişti ama hayal kırıklığı yaşattı bizlere. önüme gelirse imzalarım deyip, çekildi kenara. halbuki meclisteki çoğunluk kendi partisine ait ama bu şekilde oyalamayı tercih etti.

bakalım devlet bahçeli ne kadar etkili olacak bu konuda. affı çıkarttı zorla da olsa, idamı çıkartabilecek mi göreceğiz?

4. bahçelinin bir af isteyip bir idam isteyerek kafasının karışık olduğunu görmemize vesile olan talep. ha idam çıksın tabi ki ben de isterim, caniler,sapıklar en ağır cezayı alsınlar.

ama uzun süre af ta af diye tutturduktan sonra idam deyince bir soru işareti oluyo sanki.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.