1 2 3 4 5 6 7 8

sarp_gül

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

225 entry 8 konu hiç puanı yok
19.02.2016 14:42 son işlem tarihi takip etme takip et

miraç kandili

Peygamber Efendimiz'in (SAV) Cebrail as. vesilesiyle Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya oradan da Burak adında bir ata binerek aracısız şekilde Allah'a ulaştığı ve beş vakit namazın farz kılındığı müstesna bir günün gecesidir.

Böyle günler insanlar diğer günlere nazaran daha bir tövbekar olur ve kendi içinde bir sorgulama yapar. Aslında Allah'ın yarattığı her gün çok kutsal ama idrak etmek bu zamanlarda malesef zor. Bunun için böyle günleri fırsat bilmekten kastedilen insanın kendi içinde arınmasına vesile oluşudur.

Diliyorum hayırlara vesile olsun.

15.05.2015 16:19
 1. son bir kez daha deneyelim

  bunun yerine biraz uzaklaşmanın iyi geleceğini söylemek gerektiğini düşündüğüm cümledir.

  bir kez daha deneyelim malesef çiftlerin daha çok yüz göz olduğu bir aşamadır ki muhtemelen sonrasınmda birbirlerini iyi anmayacakları da bir zaman dilimidir.

   
 2. bacaklarını topla kampanyası

  empati kurulursa gerçekten işe yarayacak bir kampanyadır. toplumda bazı davranışlar hoş karşılanmaz hele de ataerkil bir toplum olarak bizlerde...

  bu yüzden bir bayanı hem görsel açıdan hem fiziki açıdan rahatsız eden bir davranıştır. evet belki erkekler de fizyolojik olarak bu durum bizi kasar diyebilirler ama makul seviyede derli toplu olunabilir diye düşünüyorum.

   
 3. gittikçe bozulan insanlık

  hukukun, adaletin, eğitimin yerle bir olduğu ve cahilliğin diz boyu olduğu toplumlarda kaçınılmaz sondur.

  yurdumda da malesef öyle. bilime, ilerlemeye harcayacağımız çabayı malesef onun bunun inancına, birinin eteğine, birinin mezhebine harcadığımız için toplum ilerleyemedi. ve hukukun da ayaklar altına alınmasıyla insanlar suç işlemeyi kendine hak görüyor. bu durumda bozulmadan kalan bir toplumdan söz edilemez ülkemde.

   
 4. rastgele bir numara çevirip seni özledim demek

  çok sakıncalı bir durumdur. şayet evli bir kadına denk geldiyseniz kocasından dayak yeme ihtimali bile vardır.

  başıma geldiği için anlatıyorum : bir arkadaşı arıyorum fakat numarası yok soyadından falan derken 118 den buldum fakat aynı soyadlı çok kişi var. yerleşim yerine göre eledikten sonra kalan iki kişiden birini aradığımda bir erkek çıktı. x hanımı aramıştım dediğimde hışımla sen kimsin dedi ,aradığın kişinin soyadı ne dedi sinmirle. bende kadıncağıza bir şey yapmasın diye başka bir soyadı söyledim. o da haaaa dedi o değil çat kapattı. durumu kurtardığımı düşünüyorum. inşallah öyle olmuştur.

   
 5. kendini bil haddini bil neslini bil

  kendisine yerini bil demek istediğim pek sayın reis-i cumhurumuzun yine rahat durmayıp ağzına geleni söylediği anlardan sadece biri.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam