1 2 3 4 5 6 7 8

myilmaz58

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

46 entry 2 konu hiç puanı yok
17.06.2020 01:05 son işlem tarihi takip etme takip et

supporters

yazılarından anladığım kadarıyla ateist olan, ve bunu okurlarına empoze etmeye çalışan kişilik. çok çok zeki olabilir ama islam'ı doğru anlamak için daha fazlası gerekli. anladınız siz.

02.04.2018 00:42
 1. kuru vaatte bulunmak

  siyasetçilerimizin bolca yaptığı iş.

   
 2. alkolün boğaza iyi gelmesi

  karaciğeri öldürdükten sonra, boğaza iyi gelse ne fayda diyeceğim durum.

   
 3. kendi kararlarını alabilmek maliyetli bir şeydir

  aldığı kararlar sonrasında, olumsuz sonuçlananlara sadece kendisi katlanarak, başta aile, akraba, eşi, dostu, sıkıntılı durumun içine sürüklemeyen insan, alnından öpülesi insandır. az rastlanır bu kişilere.

   
 4. izafiyet kuramı

  zamanı etki eden 2 durumdan birisi hız, diğeri yerçekimi.

  interstellar filmine de konu olan izafiyet teorisi. başka galaksideki bir gezegende, 1 saatlik sürenin 25 dünya yılına denk gelmesi. insanın aklını zorlayan bu teori, dünya da bir çok deneylerle kanıtlanmıştır. atom saati ile yapılan bir deneyde, saatin biri yeryüzünde sabit dururken, diğer saat çok hızlı giden jet içerisinde dünya üzerinde bir süre uçtuktan sonra jet yere inip saatler karşılaştırıldığında görülüyor ki jet içerisinde bulunan atom saati daha geride. yani zaman hızlı giden birisi için daha yavaş akıyor, ama gözlemciye göre.

  atom saatinin hata payı 3 milyon yılda 1 saniye.

   
  (Bkz: interstellar)
 5. demir

  çok çok zaman öncelerinde göktaşlarının dünyamıza taşıdığı element. toprakta cevher halinde bulunur, yüksek fırınlarda işlenerek bildiğimiz ham demir haline dönüşür. hayatımızın ve sanayinin vazgeçilmezidir.