1 2 3 4 5 6 7 8

tabiat ana

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. mikail alyhisselam'ın emri, yönetimi ve hizmetinde bitki yönetimi.

   
  (Bkz: mikail)(Bkz: bitki)
 2. doğanın tümünü kapsayan genel ifade.

   
 3. hiçbir gücün kar$ı koyamayacağı bir anne'dir. bütün doğaya hukumran'lık eder. tabiat ana fazlasıyla sömürülmü$tür biz insanoğlu tarafından.. katledilmeye calı$ılmı$tır ve hatta birçok bölgede de yine insanoğlu tarafından ba$arıya ula$ılmı$tır. * tabiat ana ya da diğer ba$ka adıyla (doga ana) o kadar kudretli ve güçlüdür ki dünyayı tek hareketi ile sonsuzluğun tarihine gömer,topragına değil..toprak da onun himayesindedir ama biz ne yapıyoruz insanlık adına ?..onu gün ve gün kirletiyoruz hem de her yerini..

  tabiat ana sessiz sakindir biz insan oğlu gibi sömürmez hemen hiçbir $eyi..sadece kendisini korumaya çalı$ır.. i$te o zaman çok tehlikelidir ki insan olarak biz nasıl her tepkiye ani reaksiyon veriyorsak o durur,bekler..ama patlaması çok fenadir lakin (bkz: tsunami), (bkz: volkanik depremler) ve (bkz: deprem) $eklinde gelebilir..

  fırtınaları hiç saymaya gerek yok bile.. nasıl bizim damarlarımız varsa, tabiat ananın da fay hatları vardır doğa üzerinde..bizim damarımıza basıldığında nasıl öfke ile kar$ılık veriyorsak ,i$te tabiat ana da aynı $ekilde reaksiyon gösteriyor..

  $imdi belki soracaksınız: tabiat ana kaç tane can aldı $u ana kadar?neden hep fırtınalar,depremler,yanardağlar canımızı yakıyor?

  eminim insan oğlunun aldığı candan daha az can almı$tır hatta kendi canından vermi$tir insan evladı uğruna

   
 4. Dengesini bozmak konusunda azami gayret içinde bulunduğumuz doğal flora

   
 5. yaratıcı güç yerine materyalist düşünce ile oluşturulmuş ve özellikle küçük yaştaki çocuklarına dimağlarına hitap eden sahte güç.

  şirinler adlı çizgi filmde çokça adını duyardık.

   
 6. Tanrıların tanrısı

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.