1 2 3 4 5 6 7 8

Ankara2014

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

23 entry 6 konu hiç puanı yok
17.01.2015 16:50 son işlem tarihi takip etme takip et

majezik

etkili ağrı kesicilerden biridir. baş ağrısı ve diş ağrısına iyi gelir.

17.01.2015 16:47
 1. saat

  ahmet hamdi tanpınarın saatleri ayarlama enstitüsü kitabında bolca geçen zamanı gösteren mekanik saat. dünyadaki en doğru saati öğrenmek için eskiden trt ye bakardım hep. ama internet yaygınlaşınca öğrendim ki. time.is-wwp.greenwichmeantime.com-www.timeanddate.com siteleri şu anki en doğru saati veriyorlar.

   
 2. Murathan Mungan

  mardinli yazar. genellikle hikâye yazar.

   
 3. aşure

  rivayet şudur ki hz nuhun gemisi afet bitip sular durulunca karaya oturur. yemek ihtiyacı hasıl olur. gemide pişebilecek türden her türlü şey pişirilerek bu aş yapılır. bereket timsali olan çok tatlı geleneksel yemeğimiz. ılık yenince çok güzel olur.

   
 4. Mart

  yılın 3. ayı. mart ayı dert ayı olarak bilinir. çünkü eskiden çoğu vergi bu dönemde ya beyan edilir ya da ödenirdi. ayrıca dilimize roma tanrısı-romulus ve remusun babası- marstan girmiştir.

   
 5. bilgisayar

  türkçede komputer olarak değil bilgisayar olarak bilinen cihaz. yani çok başarılı bir yabancı kelime uyarlaması örneğidir aynı zamanda. telephone telefon olarak girmiştir dilimize. television televizyon olarak. ancak computer yer bulamamıştır dilimizde kendine.