1 2 3 4 5 6 7 8

aliduran

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

36 entry 1 konu hiç puanı yok
08.02.2017 15:03 son işlem tarihi takip etme takip et

furkan kızılay

o değil de dizide havuç u canlandırırken bildiğin çocuktu ama şimdilerde beni bile geçmiş survivor yarışmacısı.zenginlik böyle bişey mi ki :)

08.02.2017 14:56
 1. Fatih Üniversitesi'ne kayyum atanması

  kayyum değildir o olsa olsa kayyım dır.duramazdınız kayyum olsa.. ısrarla yanlış kullananları uyarınız..

  Gerek yürürlükte olmayan Türk Kanuni Medeni Medenisi'nin 376. maddesinde ve gerekse halen yürürlükte olan Türk Medeni Kanunu 426. maddesinde Kayyum

  değil " Kayyım " sözcüğü kullanılmıştır. Aynı sözcük Türk Ticaret Hukukunda da da kullanılmıştır. Hukuk kitaplarında örneğin 1979 basımlı Prof. Baki KURU'nun " Hukuk Muhakemeleri Usulü" adlı yapıtında da" kayyım " sözcüğü yer aldığı gibi Ord. Prof.Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu'nun 1974 basımı "Medeni Hukuk" adlı yapıtında da "kayyum" değil, "kayyım" sözcüğü yer almıştır.

  Türk Dil Kurumu Sözlük Kolu Uzmanları sayın Ferit DEVELİOĞLU ile Neval KILIÇKINI tarafından hazırlanan " Büyük Türkçe Sözlük "adlı sözlüğün 683 maddesinde de "Kayyım" sözcüğü kullanılmış olup anlamı da; 1- Cami hademesi, 2- Veli, vasi olarak açıklanmıştır.Yine 5. baskısı 1969 yılında, 6.baskısı 1974 yılında çıkan Türk Dil Kurumunun " TÜRKÇE SÖZLÜK " adlı yapıtının 470. sayfasında da "kayyım" sözcüğü kullanılmıştır. " Türkçe Sözlük " adlı 1974 tarihli 6. basım 9 dil uzmanı tarafından hazırlanmış ve bu basım Prof. Dr. Hasan Eren tarafından denetlenmiştir. Yine bu sözlüklere göre " Hademe " sözcüğü de: İş yerlerinde temizlik ve ayak işlerine bakan görevli, hayrat dinsel kuruluşlarda temizlik ve ayak işlerine bakan görevliler olarak tanımlanmıştır.

  Gerçek böyle olduğu halde tüm medyada ve gazete yazarlarının makalelerinde hemde ısrarla "kayyım" yerine " kayyum " sözcüğünü kullanmasını doğru değildir.

   
 2. fernando muslera

  uruguay ın copa america dan elenmesi sonucu kendisi için bir taraftarın ''elenmek umrumda değil ben musleraya üzülüyorum'' dediği uruguay kalecisi..

   
 3. sahura kadar uyanık kalmak

  her ramazan ayında cuma ve cumartesi akşamları yaptığım olay.diğer günlerde yemiyo tabii zaten 3 saatlik uykumuz var onu da mı uyumayakk

   
 4. trakya insanı

  trakya nufüsunun tamamı çingene diye tabir ettiğimiz roman vatandaşlardan oluşmaz bir kere bunu belirtelim, bir çoğu selanik ya da bulgar muhacırıdır.hatta yerli diye tabir edilen bir kısım da anadoludan trakya ya zorunlu sebeplerle gönderilmiştir. trakya insanı iyidir, sıcakkanlıdır, misafirperverdir, vatanına bağlıdır, atatürkçüdür, hepsi sarhoş değildir, bi de hepsi şiveli konuşmaz, karşılarına geçip garip garip taklitler yapmayın.

   
 5. allah muhafaza

  hafizanallah şeklinde de söylenir

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam