1 2 3 4 5 6 7 8

icracı..

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

14 entry hiç konu açmadı hiç puanı yok
29.06.2020 16:01 son işlem tarihi takip etme takip et

mermer tozuyla beyaz kum görüntüsü oluşturulması

mermer tozu neticede, doğal taşın tozu, dolayısı ile çevreyi kirletmesi diye bir şey olamaz diye düşünüyorum, çevriyi kirletme mantıklı değil ama, orijinal hali bozma diye bir ceza varsa belki bu kapsamda ceza verilebilir, yani uygulama sanki sıkıntılı gibi

05.06.2020 15:55
 1. Gittiği yere eli boş gitmemek

  çokta doğru bir iş değil, bu olay hediyeden çok kadınlar arasında mecburiyete dönüşmüş, evet insan hediyeleşmeli, yardımlaşmalı ama bir arkadaşına, akrabasına ne getirdi ne aldı aldığı beğenildi mi vs düşüncelerle gitmeleli, iyi niyetle başlamış ama zaman için amacının dışına çıkıp zararlı olmuş bir davranış biçimi bence

   
 2. 8 yaşındaki kızımın çocukluğunu ıskalayamam

  Aslında adamın dediği doğru, yaptığı da yanlış değil, lakin Türkiye de şöyle bir durum var, yas tutmasan da tutar gibi yap, öyle görün, bu anlayış ile bakıldığında ve toplumun özellikle belli makamları işgal edenlerden beklentisine göre affedilmez bir hareket, biz toplum olarak gösterişe fazla önem veriyoruz.

   
 3. kızını yardımcısı olarak atayan müftü

  Müftünün kızını yardımcısı olarak atadığı şeklindeki söylem yanlış,

  Doğrusu müftü yardımcısı olarak kızının çalıştığı il Müftülüğüne İl Müftüsü olarak atanmıştır. Müftünün kızını yardımcısı yaptığı yanlış bilgidir, baba kızın aynı yerde çalışması eleştirilebilir ama doğruyu saptırmak yukarıda eleştirilen atamadan daha büyük yanlıştır. Ne zaman adam oluruz. "Aleyhimize de olsa doğruyu söyleyebildiğimiz zaman"

   
 4. bir gün gideceğini/biteceğini bilmek

  mevkii, makam, sıhhat, gençlik vs her şehin sonu kaçınılmaz, o yüzden iyi işler yapmak lazım. tabi söylemek kolay yapmak alabildiğine zor. imtihan da tam burada, günün sonunda toplamda iyi işler yapanlar kazanacak, diğerleri kaybedecek düşünceleridir.