1 2 3 4 5 6 7 8

tutun kolonyasi.

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

173 entry 5 konu hiç puanı yok
02.06.2023 10:54 son işlem tarihi takip etme takip et

şemsiyeyle uçan adam

"şeyh uçmaz, mürit uçurur" söz öbeğinin bilimselliğini yerle yeksan eden adamdır kendisi.

doğrusu artık şu şekildedir:

şeyh uçmaz, poyraz uçurur.

izlerken tebessüm etmemek zinhar yasak olsa da, sağlığının yerinde olması en güzel haberdir. evet.

28.03.2019 16:04
 1. oya aydoğan

  hasretin sonu vuslattir efendim. hüsnü, Hüsniye'sine kavusacak artik.

  yesilcam'in vamp kadinlarinin basinda gelir. ahu tugba, serpil cakmakli ve banu alkan ile yaptigi konken partileri meshurdur. bu partilerde "$uh" bir ses tonu ile konusmak bir zorunluluk oldugu icin bu isi cok iyi kotarir.

  kendine has masum bir güzellige sahiptir. yedi bela hüsnü adli filmde bu güzelligi tavan noktasina cikar. esmerligin fevkindeki o hâli ile gönülleri kazanmistir.

  mekâni ucmag olsun.

   
 2. gömlek ütülemek

  kafa ütülemekten evlâdir.

  dokuzuncu sinif bir tanimlamadan sonra gelelim asil konuya: mesakkatlidir ve insani canindan bezdirir gömlek ütülemek. atp'ler terk-i vücut eyler ve yorgunluk basa kalir son tahlilde. abartmiyorum, aksama kadar tarlada calismis gibi olursunuz.

  mansetleri söyle, yok yakalari su sekilde, kollar mi, aman allahim onlar olmaz olsun diye diye sinir katsayisi arti sonsuza dogru ilerler. bu ilerleme esnasinda ütüden cikan buharlar otantik bir görüntü olusturur.

  ve tam emin degilim; ama evlenme sebebi olabilir. (swh)

   
 3. beşiktaş

  Ask, üc haneli bir sözcüktür efendim. Siz kanmayin tek hecelidir diyenlere, onlar hep Tdk'nin oyunlari. Hatta siiri bile var: "Ölümdür yalniz yasanan, ask, üc hecelidir."

  Bu sevgiyi hangi baskül tartacakmis, sasarim! Yoktur öyle bir sey. Yani en azindan ben sahit olmadim. Belki Urumci'de vardir bak, oraya hic gitmedim. Vize istiyor mu bilmem. Zaten pasaportum da yok. Konudan uzaklasiyor gibiyim, farkindayim. Cogu zaman böyle olur ve sacmalarim, bu benim alamet-i farikam. Neyse.

  Göstergesi yanlisi göstermeyen "mizan" bu sevgiyi tartabilir, bunu inkâr edemem. Demek istiyorum ki, cok sevdik be abi!

  Büyük takim neydi? Büyük takim emekti, büyük takim paylasmakti, dostluktu. Cahit Berkay arkadan fon müzigini göndermeden paragrafin basindaki soruya yanit vermeliyim. Büyük takim, kazandigi sampiyonluklarin sayisi ile dogru orantili degildir. Büyük takim, bir durusu olan, sosyolojik olaylara farkli pencereden bakabilen taraftarlara sahip, aykiri, bir felsefesi olan takimdir. Mesela Platon yasiyor olsaydi Besiktasli olurdu, bakin cok ciddiyim.

  Dogrudur, herkes tuttugu takimi över. Diger renklerin varligina ragmen hayati siyah/beyaz görenler icin de durum bundan farksiz degildir. Cogu zaman siyah olan hayattaki beyaz sayfalardan biridir iste Besiktas. Mavi önlük giyilen okulda abisinden kalan siyah önlügü giymek, alabildigine büyük bir papatya tarlasindaki tek bir gelinciktir. Yav cok güzeldir iste.

  Belgesel kanalinda kartallarin hayati anlatilirken o kanali degistirmemek nedir bilir misiniz? Ben biliyorum. Bakin bu yüzden bir ornitolog oldum. Kartallarin kulucka süresinden azami kanat uzunluklarina, maksimum hizlarindan tüy renklerine kadar merak ettiklerinizi bu kardesinize sorabilirsiniz.

  Ve bu gün... Sampiyon olduk. icimde tarifi olmayan bir mutluluk ve üstümde cok sevdigim cubuklu forma. Ses tellerim isyanlarda ve annem "deli" yaftasini 34689753. defa yapistirdi bana. Ses tellerimi bilmiyorum; ama annem yerden göge kadar hakli.

  Besiktas, siyahtir ve beyaz. Ölümdür ve yasam.

  Ying ve yangd... yok olmadi bu.

  Yorgunluk son tahlilde serde var, daha fazla yazacaktim da sularimiz kesildi, ardindan elektrikler de gitti ve zaten mürekkebim de yesil renkli gömlegime döküldü ve bitti, Asiyan yollarindan ses versem duyar misin, hâlâ beni düsünüp ve hâlâ aglar misin, delilik loading %98, biri benim yerime ise gitse ya, Gomez sen git, Sosa sen sus, Tolga sen gol yeme, su icebilirsin ama.

  Elektrikler gitmemisse sayet.

  %100, evet...

  tanim: hastasi oldugum futbol takimidir.

   
 4. hep kötülerin kazanması

  mevzubahis laff a lympics olimpiyatlari ise dogru olmayandir.

  gercek kötüler takimi unutulmaz kaptan mumbly'nin, karizmatik dread Baron'un, güzeller güzeli daisy mayhem'in tüm cabalarina ragmen bu olimpiyatlari sadece iki kere kazanmis, isbu cümlelerin sahibini onulmaz ve derin hüzünlere sevk etmistir.

  scooby doobyler ve yogi yahooyler iyidirler ve bu iki takim kazanir cogu zaman.

  snagglepuss, Venedik'ten bildirdi.

   
 5. kadınları çekici yapan unsurlar

  gülümsemesidir.

  öyle bir gülümser ki gönülde simsekler cakar, yildirimlar birdirbir oynar, benlik duygusu yikilir, asilmaz bentler asilir.

  güldügü anda yanaklarinda hasil olan gamzelerin icinde ölme istegine karsi gelinemez, gözbebeklerinin büyümesi karsisinda büyülenmemek kacinilmaz olur.

  ay'in cekim gücüne nanik yapar gülümsedigi esnada, dünya kadar kocaman bir miknatisa evrilir iste o an.

  siz mi? basit bir madensinizdir artik. sikiysa bu cekim gücüne karsi gel.