1 2 3 4 5 6 7 8

Sosona

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. belediye otobüslerinde en ön koltukta oturmayı hak eden kullanıcıdır kendisi.

  bilmediği coğrafyaların ezgisinde halaya durur, mendili afili bir şekilde sallar. kore'nin geleneksel halk oyunu olan feng shui sayesinde ününe ün katmış, tahta kaşık ile icra ettiği bu gösterileri para kazanmasına vesile olmuştur. kazandığı paraları aşevleri için harcamış, Allah sizi inandırsın kendisi için sadece topuklu bir kırmızı pabuç almıştır.

  isyankar bir yapısı vardır, yüreğinde türkü ve şiirler taşır. sesi, her ne kadar kadife denilen sözcüğe selam çaksa da ona göre iyi değildir. çünkü, mütevaziliğin şahikasında olmak bunu gerektirir.

  rasyonalist duruşu elealı parmanides'i kıskandıracak türdendir, sürrealizmi sadece rüyalarda sever. delidir, doludur, yağmurdur ve dahi şemsiyedir. şemsiye? evet, zira insanları dış etkenlerden korur. güneş ışığı, yağmur ve zararlı insanlar gibi bu dış etkenler onu gördüklerinde aman dilerler. affeder, sabırlıdır. konuşur, heyecanlıdır. güler, güldürür.

  tarzı, tavrı ve samimiyeti takdir edilesidir. annesinin gülü, tütün kolonyası'nın dostudur. evet...

   
 2. ılımlı bir muhalif

   
 3. ılıman bir iklimdir ve akdenize selam çakar. maki boyunda egosu, çınar ağacı boyunda gönlü vardır. evet...

   
 4. Kore tarihinin bir bölümü üzerine kurulmuş ve kore tarihinin baslangici sayilan tarihi konu alan 2006 yapimi ilk basta 60 bolum olarak dusunulmus sonradan cok izlenip basari elde edilince 81 bolume cikartilmis dizide, Guney Kore'nin ünlü aktristi Han Hye Jin'in hayat verdigi karakterin ismidir "Sosona"

   
 5. 2010 yilidsa siteye üye olmuş, cocuklugundan bu yana dövüş sanatlarina, uzakdogu muziklerine, filmlerine, dizilerine vb. ilgilisi olan uzakdogu sever sözlük yazari. (Ozellikle de güney kore sever)

  Çalışkan, zeki, geleneklerine ve kulturlerine bagli arastirmayi seven durust insanlar.

  Ruslar vb diger milletlerin insanlari sahillerde guneslenip keyif yaparken benim cekik gozlulerim muzeleri ve tarihi yerleri geziyorlar. Onlara nasil hayran olmam, nasil sevmem ki.

  Tutuncanım, kadim dostum çok teşekkür ederim. onur duydum guzel cumlelerin karsisinda. Kalbi guzel arkadasim benim.

  Kendi nickime dair bir baslik görmek pek sevindirik etti beni :) tekrar teşekkürlerrr...

  Vee seni tekrar sozlukte gormek de cok guzel. Hos geldin sefalar getirdin

   
 6. nasıl başarmışsa kendini herşeyi bildiğine her konuda bilgisi olduğuna ikna etmeyi başarmış ender kişiliklerden, sözlüğü Harvard kampüsü falan zannediyor sanırım birinin burasının bir internet ortamı ve bir sözlük olduğunu hatırlatması lazım mühim şahsiyete

   
 7. her şeyi en iyi bilen, her konuda bilgisi olan, harvard değil oxford mezunu, ender bulunan, internet ortamının aranılan yüzü, sözlük kullanıcısı.

  tüm bunlara beni ikna etmiş, ruslar sahilde güneşlenirken çilehanede olgunlaşan bir ermiş, gelmiş, geçmiş, geçirmiş.

  ek olarak; mümtaz şahsiyet. Evet.

   
 8. son zamanlarda sözlükte daha sık görülen yazarlardan.

   
 9. benim de son günlerde sözlükte entrileri ile dikkatimi çeken sözlük yazarı. keyifli bir üslubu var, hoş gelmiş, kalemi daim olsun.

  bu arada ilgi alanında uzak doğu dövüş sanatları falan saymış. Yusuf ikilemesini andığımızdan değil ama biz yine de saygılar hörmetler dileyelim, n'olur, n'olmaz... (gülücük)

   
 10. İleti sayfası sorunlu uyelerin isgaline ugrayinca, ara verdigi sözlüğe tekrar dönüş yapan sozluk yazarı.

  Güzel dusuncelerin ve yorumlarin için çok teşekkür ederim tütüncan

  Teşekkür ederim supporters

  Çok teşekkür ederim sofestai. Hoşbulduk. Saygılar :)

  Daha da sık görülmeyi umuyorum ice.man umarım. Vakit buldukca tabi.

  Ve hukuk10, tüh ya harvard Kampüsü sandimda geldim ben buraya degil miydi? Buyuk hayal kirikligina ugradim simdi. Sen olmasan napardim aydinlattin beni. Cok iyisin. Yoo yoo aglamiyorum toz kacti gozume

  Hic de öyle degilimdir halbuki nasil boyle bir izlenime kapildin ilginc. Bi dusuneyim himm dusuncelerimiz genelde zit oldugu icin olabilir mi acaba?

  Atomu parcalamiyorum nihayetinde. burada bilimsel arastirmalarda bulunmuyorum yeni buluslara da imza atmiyorum. Birkac konuda herkes gibi kendi görüş ve dusuncelerimi ifade ediyorum. Tipki senin gibi.

  Bu arada Entrylerimi takip etmen de mutlu etti. Teşekkür ederim mühim şahsiyet hukuk10, saygilar efendim :)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.