1 2 3 4 5 6 7 8

tospiş

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. düşen bir asansörde yapılması gereken ilk ve belki de son şey nedir sorusuna mukabil olarak "asansör tam yere düşecekken zıplamalısın" diyen kişidir kendisi.

  fizikten ve aerodinamikten anlamadığımız için bizi yiyor da olabilir bilemedim şimdi.

  her daim güçsüzden yana olan bir aktivist, ezilenden yana tavır koyan bir pozitivist, azınlığa tarafgir olan bir hümanist, haydarpaşa'da çalışan kadrolu bir makinisttir.

  kendi kendisiyle konuşma kategorisini aşıp kendi kendisiyle tartışma kemalatine erişmiş, nirvanaya ulaştığından olsa gerek turuncu elbisesini giyip nepal'e değil de oslo'ya gitmiştir.

  "keşke bir koala" olsaydım diye düşüncelere gark olması onun iflah olmaz bir miskin olduğuna delalet eder elbette. türk standartları enstitüsünce deliliği tescillenmiş ve müsecccel bir deli olarak nezih ortamlarda arzı endam etmiştir.

  garfield, dünya üzerinde en sevdiği kedinin adıdır. oblomov, en sevdiği roman karakteridir. descartes'e yaptığı naziresi "üşeniyorum, o hâlde yarın!" cümlesi ile başlar.

  hayatınızda bazı insanlar vardır; gülmelerini istersiniz ve onlar gülümsedikçe siz de mutlu olursunuz. he işte bu tospiş müstear isimli kişi de bunlardandır.

  yumurtaya can veren allah'ım kendisini de miskin, deli, zeki skillerini nakşetmiştir ve kendisini anlatmaya belagatim ancak bu kadar kafi gelir.

  iyi ki vardır. evet.

   
 2. En vital hatası zır delinin birini dost edinmektir, evet

   
 3. kendi payesini bir başkasına verecek kadar alicenap ve kadirşinas birisidir. nice emekler sonucu elde ettiği delilik sıfatını bir başkasına vermek de nedir? hiç.

  delilik, tek kişilik azınlıktır bir bakıma. orwell'dan arakladık; sorun değil. he işte kendisi de tek kişilik bir azınlıktır, uçsuz bucaksız bir papatya tarlasında tek başına buradayım diyen bir gelinciktir.

  bir dikendir diyecektim de gönlüm razı gelmedi. zira sivri bir dili vardır. nef'i üstat kendisini görmüş olsaydı kuvvetle muhtemel "siham-ı kaza" isimli eserini yazmazdan önce bir değil bin defa düşünürdü.

  günün belirli kısımlarında mor renkteki hunisini başına geçirir. hunisinin başında olmadığı ânlarda o hunisinden cıva içer. hunisi, mütemmim cüzüdür. hunisi, olmazsa olmazıdır. hunisi, hunidir.

  evet.

   
 4. tütün kolanyası ile ayrı düşünemeyeceğim sevimli üyelerdendir kendisi

   
 5. pardon kolonya :)

   
 6. Kaleminin gücünü sevdiği, Dicle Vadi'sinin görüp görebileceği en katmerli (katmeri görünce aklına yağlı ekmek düştüğüne yemin edebilirim, ispatlayamam) deli olan arkadaşı tarafından sınanan mağdur üyedir. Vefakat "d...dir ne yapsa yeridir" diyerek hoşgörüde bir dünya markası olmuştur. Kendisine hunili yakıştırması yapılması ise tümüyle cağnım saçlarını kıskanan dış minnakların oyunudur .

   
 7. hiçbir şekilde mağdur edilmemiş üyedir.

  kediye "kedi" demek ne zamandan beridir suç olmuş yahu? kriminolojik bilgisi olan biri cevap versin lütfen.

  crime ile cürüm sözcükleri aynı kökten gelmiyorsa ne olayım bu arada, neyse.

  satürn'ün halkasında izotop peşinden koşan, beher kabın içindeki uranyum ile sırdaş olan, kıldan nem değil de berilyumdan radyoaktivite kapan ve ağzından yumiyumu eksiltmeyen sanki bir başkasıymış gibi roller kesmesi tam bir oscar performansıdır.

  oscar heykelciği alması sorun değil de ödül gecesinde kırmızı halının üstünde yürürken yüksek ökçeli pabuçlarının refakatinde düşmesi sorun olabilir bilemedim şimdi.

  evet.

   
 8. Online toplantı sırasında sürekli bekletilen ve bu süreçte hepsini ezip salça yapmak isteyen ama minnoş kalbi elvermediği için sadece ekranı kapatan kişidir.

   
 9. online toplantı sırasında sürekli bekleten ve bu süreçte muhataplarının kendisini ezip salça yapmak istedikleri ve lâkin minnoş kalplerinin buna elvermediği için bir şey yapmadıkları üyedir.

  kendisinden iyi salça olur, bakın bu konuda hakkını yiyemem. salçalı ekmeği ise yerim.

  hiç salça olmasındır, yüzü hep gülsündür, ömrü uzun olsundur, torun sevsindir, kürsüsünden terliğini bana fırlatmasındır.

  evet.

   
 10. minnoş kalp çokomellidir editcim

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.