1 2 3 4 5 6 7 8

tutun kolonyasi.

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

173 entry 5 konu hiç puanı yok
02.06.2023 10:54 son işlem tarihi takip etme takip et

aldığım son nefeste sen elimden tut

insanın aklına bir romanı getiren fiil cümlesidir.

ruhi mücerret.

murat Menteş'in aynı adı verdiği romanın baş karakteri.

aşık olur ve şöyle der: "benim yaşımda aşk, kimin kollarında öleceğine karar vermektir."

ve ekler:

"aslında her yaşta öyledir."

29.03.2019 09:12
 1. baba

  kilicini kinindan cikarmis, yavrusunu kötülüklerden korumak icin sürekli esas durusta bekleyen kahramandir. rüzgarda savrulan pelerini ve bugulu bakislari ile batman ve spiderman gibi tüm süper kahramanlari kiskandirir. bu cool edasina tav olmamak bildigin zordur.

  allahu ekber daglarinin heybeti onun karsisinda el pence divan durur. asilmasi güc dertler, yikilmasi zor bentler bir elini omuzlara degdirmesi ile tuzla buz olur.

  ömrün tüm demlerinde hegemonyasi hüküm sürer. her nefes alis verisler neticede onun gibi biri olmak icindir ve fakat ne mümkün? tirnagi bile olunmaz.

  sesi, arzdan ar$a kadar iki milisalise icinde cikabilir. bu sesin desibel kuvveti ile saclar kesilir, favoriler kisaltilir, top sakal mi? hadi oradan, gayrimümkün! (swh)

  kizdigi zaman bile gülümseyebilir; gülümsedigi zaman kizabilir. oksimoron onun isidir. oksijen kaynagidir. oksitlenmis demirlerin ezeli düsmanidir.

  yasi her ne olursa olsun cocugunun karsisinda cocuklasir, Benjamin button gibi degil, cocuklastikca gönlü büyür. ters oranti iste, bilirsiniz.

  yemez ve yedirir, icmez ve icirir, kimi zaman dövmez ve dövd... yok, kendisi döver. iyi ki de döver. zira bazen ondan yenilen bir tokat asla unutulmaz ve bin musibetten evlâ olur.

  seviyorum seni adam, ömrün uzun olsun.

   
 2. beşiktaşlı kafası

  Benim kafamdir.

  Elime mezurami alip kafatasimi ölcmem sonucunda elde ettigim oldukca degerli antropolojik bulgularin rehberliginde besiktasli oldum. Mevzu bahis brakisefal kafam biraz daha büyük olmus olsa idi as livorno takimini tutacaktim; mukadderat.

   
 3. Freiburg

  almanca'nin o kendine has fonetiginden dolayi adinin söylenmesi oldukca hos olan alman kenti. bavyerali alman dilberin aksanli bir sekilde "fgaybug" demesi kadar daha ne güzel ne olabilir ki?

  sehrin futbol takiminin adi sc freiburg'tur ve bir donem türkiye'de top kosturan ali günes siyah beyazli sc Freiburg formasini terletmistir.

  bundesliga 2'de bu sezon büyük bir basari göstermis ve bundesliga 1'e yükselmistir. simdi bayern düsünsün!

   
 4. 225 bin liralık televizyon

  akilli bir televizyondur ve camasir ve bulasik yikayabilir, düsünce gücü ile ütü yapabilir. yola cikmadan önce evde unutulan acik kalmis lambalari söndürebilir ve dahi sizi gideceginiz yere kadar birakabilir.

  isvicre cakisindan daha cok fonksiyonu vardir ve hâl böyle iken "pahali" olmasi oldukca normaldir.

  **

  bu televizyonu pazarlik yapmadan alabilen birisi icin pahali olmayan bir televizyondur. alim gücü he-man'den güclü olan bu kisiler icin sigara külü degerinde oldugundan mütevellit, fiyati pek de önem arz etmez.

  bittâbi biz fakirler icin mutlak butlan hükmündedir.

  ve zenginin mali, zügürdün cenesini yorar. evet.

   
 5. Siyatik hastalığı

  ahmed arif'in annesinin sir gibi sakladigi ve bahar aylarinda gececegini umdugu hastalik.

  "anam sir gibi saklar siyatigini. yel der, baharin gecer."

  her biri birer ömür törpüsü olan omurlarin "yerimi yadirgiyorum ya, artik bu ellerden göc etmeliyim!" demesi üzerine vuk'u bulan bu hastalik, refleksleri iyi olan bir kalecinin en büyük korkularindan biridir. refleks dürtüsü gücsüzlesen bu kaleci, en olmadik golleri afiyetle yer.

  memurlar.net siyatoloji anabilim dali baskani, anatominin merkezinden bildirdi.