1 2 3 4 5 6 7 8

yokluğu mutsuz eden şeyler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. herkes için değişen türden şeylerdir.

  kahve, sigara, internet ve annenin yokluğu mutsuz eder beni. mesela internetin gitmesi çoğu kişi için aynı şeyi ifade ediyordur. annenin yokluğu iyi güzelde çok uzun sürünce yemekti varlığıydı vs derken özlüyorsun işte.

  bazıları için bu cep telefonudur ama elimden gelse benimkini kırıp hiç kullanmayacağım. ama yok işte mecbur lazım oluyor. en gıcık olduğum şey telefon. varlığı mutsuz ediyor bunun da. bazıları için iştir. iş yokluğu yani işsizlik mutsuz eder. kahve sigara internet, balık tutmak gibidir. dinginlik verir. hafızayı ve nöronları yakarak hatırlamamanızı sağlar. herkese yanmış nöronlar diliyorum. nöron yokluğu mutlu eder.

   
 2. varlığıyla mutlu eden şeylerin yok olmasıyla beliren duygudur. genellikle bu listenin başını anne, baba ve sevgili çeker(allah yokluklarını göstermesin). internet, telefon, ayakkabı gibi maddi şeyler anlık mutsuzluk yaşatsa da çok da kafaya takılmayacaktır.

   
 3. her insanı duygulandıran şeylerdir.

  en önemlisi annedir, gerisi hikayedir.

   
 4. özlenen yoksunluğu eksiklik yaratan sevgililerdir,annedir babadır yardır çocuktur yarendir kedimdir(bu yazar için) yokluğuyla mutsuz edebilecek...

   
 5. Sevgi, saygi, saglik, merhamet, ask, para bunlar baslica yokluğu mutsuz eden seyler olarak sayilabilecek seylerdir.anne, baba, cocuk ve es bunlara diyulan ozlemler.hayatta olmayan ama hayatimizin bir parcasi olan kisiler.

   
 6. Varlığının, kendi varlığına kattığı değeri, sevgiyi, mutluluğu bildiğin; alışkanlık, bağlılık ya da bağımlılık derecesinde, vazgeçilmez hâle gelmiş olan; bu nedenle varlığında pembe olan dünyanın, yokluğunda siyaha dönüştüğü, her türlü canlı ya da cansız varlıktır.

  Aile, eş, arkadaş gibi sevilen kişiler olabileceği gibi Kişinin ruh haline göre bazen umulmadık küçük şeylerin yokluğu bile mutsuzluk kaynağı olabilir. Örneğin lisede kullandığım kalemimi kaybolmasın diye sakladığım halde, kalemimi kaybettiğim için uzun süre yas tuttuğumu bilirim. Eşyalarına bağlı olan insanlar, bu duyguyu çok daha fazla hissederler.

  Yerine kısa sürede yenisini koyabileceğim, parayla satın alabileceğim şeyler için, yokluklarında üzülemem. Asıl üzüntü kaynağı, yokluklarında yenisini koyamayacağım ve bu nedenle ömür boyu, bunun mutsuzluğunu yaşayacağım insanların yokluğudur.

   
 7. Onur, adalet, sevgi.

   
 8. COCUKLARDIR özledim sıpaları yaa

   
 9. insanları mutlu eden şeyler kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için yokluğu mutsuz eden şeyler de zevklere göre değişkenlik gösterir. vazgeçilmez olan anne ve babanın yokluğu en başta mutsuz eden şeylerdir. ama örneğin sigaranın yokluğu kimi insanı mutsuz ederken sigara içmeyen birini mutsuz etmez.

   
 10. tuz mesela. çok ucuz ama bittiği zaman bir tek onun için markete gitmek gerekiyor. kendim için olsa aramam zaten, tuzsuz da idare ederim. çok da şey etmem.

   
  (Bkz: çok da şey etmemek lazım)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.