1 2 3 4 5 6 7 8

yazın gıdada yaşanacak düşüşle hedefimizi tutturacağız

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  hazine ve maliye bakanı berat albayrağın bugünkü açıklamasında enflasyonun 19,71 den 19,50 ye gerilediğini belirtirken kullandığı ifade.

   
 2.  
  (Bkz: sen işini bilirsin)
 3.  
  (Bkz: bakın burası çokomelli)
 4. bu senelerde ramazan ayının yaz mevsimine denk gelmesinden dolayı milletin oruçlu olup daha yiyecek alması ve tatil zamanında çoğunluğun tatile gidip şehirleri boşaltmasına dayanarak gerçekleşebilecek bir önermedir. her ne kadar hazine ve maliye bakanı berat albayrak'ın aklına böyle birşey gelmese de mantıklı düşününce bir ihtimal olabilir düşüncesiyle yoksul insanların alım gücünü artırabilecek bir gelişmedir.

   
 5.  
  (Bkz: ağam bizimle eyleniy)
 6.  
  (Bkz: yav he he)
 7. hedefleri için bile yaz ayını bekleyen bir hazine bakanının içler acısı beyanı.

  şöyle belli bir akıl seviyesine ve tecrübeye sahip olan herkes bilir ki; yaz aylarında fiyatlar düşer. neden mi, köylüler ektiği ürünleri piyasaya sürmeye başlarlar, bu bollukta doğal olarak fiyatlara yansıyacaktır. ben ekonomi falan okumadım ama bu kadar basit bir formülü vardır. ondan sonra biz düşürdük diye sahip çıkacak bir bakanımız var.

  demek oluyor ki; kış aylarında enflasyon tavan yaparken yaz aylarında taban yapacakmış mış mış. bu mantıkla ekonomiye yön vermek ne kadar da tatmin edici...

  bende diyorum ki;

  zeki müren'de bizi görecek mi?

   
  (Bkz: zeki müren)(Bkz: Berat Albayrak)
 8. kendisi şimdi yok ama gıda fiyatlarından haberi var mıdır acaba dediğim. öyle ki kendisi gitmeden evvel 45-50 tl' ye aldığımız 5 lt ayçiçek yağları şu an neredeyse iki katına alınıyor. yaza henüz girmedik ama sonbahara ne oluruz bu gidişle bilemiyorum. sayelerinde a101, bim, şok gibi zincir mağazaların kalitesiz ve özensiz fakat ucuz olarak pazara sunulan ikame ürünlere mahkum edilmiş bir halk var. patates ücretsiz dağıtılıyor dendiğinin ikinci-üçüncü günü a101 'de fiyat 1 tl oldu. daha pek çok detay var ama ne yazık ki güzel ülkemin güzel insanı önüne ne koyulursa onu yediğinden bahsi geçen cümleyi idrak edemeden zaten ütülmüş vaziyette.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.