Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sozluk.memurlar.net/konu/yasadigim-yerde-sebze-meyve-fiyatlari/
Yazdırılma Tarihi : 24 Temmuz 2021 Cumartesi 22:54

yaşadığım yerde sebze meyve fiyatları

 

 1. Yazmam çünkü hayatta inanmazsınız.

  Fotoğraf da paylaşamam buradan zaten.

  Ayrıca marketlerde kamera var çekerken görürlerse en iyi ihtimal hayt huyt ederler çekemem.

  Köstebek gibi bostanlardayız anlayacağınız.

  Sebze neydi ? Sebze emekti.

  Bazı sebzeler var mesela yıllardır görmüyorum, unutmuşum.

  Ege'ye yolum düşerse ancak görürüm.

  19.05.2021 11:24 dermess
 2. Kalem kalem yazamayacağım ancak az önce marketten döndüm ve kayısının kilosu 15 tl, En azından geçen hafta 20 tl idi. Evet, düşmeye başlamış. Kiraz 27 tl idi, almadım. Tabi ki bir kaç haftaya meyve sebze bollaştıkça, doğal olarak fiyatlar da inişe geçecektir. Yaşanan pahalılık, Mevsim geçişlerinde olağan bir durumdur.

  05.06.2021 16:28 emelkoca
 3. Mahallede zerzevatçı dolaşmaya başladı.

  Dolaşmıyor aslında bir nevi duruyor.

  Çok tatlış bir mahallemiz var.

  Kendi halinde.

  Kısa sürede daimi müşteri kazanacağına eminim.

  05.06.2021 17:23 dermess
 4. Karpuzun tanesinin ramazan ayında takribi 100 lira iken şu aralar 50ye düşmüş olduğu bilgisiyle katkı sağladığım başlık

  Köyde yaşayıp köy yoğurduna, koyun sütüne, köy yumurtasına hasret olan;

  Haziran ayında karpuza, kavuna, bibere, patlıcan, kiraza, yenidünyaya,çileğe ve bilumum yaz meyve sebzesine hasret olan milyonlar olduğuna eminim.

  Yahu karpuz bu be yahu; garibanın, beceriksizin, keyif yapmaya vakti olamayacak kadar çalışması gereken kişilerin başlıca yazlık yiyeceği değil miydi?ulan benim mi ayarlarımda bir bozukluk var, eskiden bu böyle değil miydi, karpuz peynir ekmek üçlüsü, yoğurtlu karışık kızartma karpuz ikilisi yaz aylarının hızlı ve ekonomik öğle öğünü değil miydi?

  5 kg koyun yoğurdu 65 TL.taşrada, üstelik de koyunculuğun yoğun yapıldığı bir ilçede yaşayan bir aile olarak haftada 5 kg koyun yoğurdu yememiz lüks mü? haftanın 3-4 günü öğlenleri karpuz, yoğurtlu kızartma yememiz lüks mü?

  Hesabını herkes yapıyor elbet.maddi geliri 1000dolardan az olan hanelerin kalitesiz marketlerden, kalitesiz gıdalarla beslenmesinin dışında bir seçeneği yok.

  Domates mi yiyeceksin muşamba gibi kabuğu olan ucuzluk market domatesi, tereyağ mı yiyeceksin yarısı margarin karışımı olan tereyağ benzeri şeyi, yoğurt mu yiyeceksin nişastayla kıvamlandırılmış yağı alınan sulu sütle yapılan yoğurdu yiyceksin.

  Bunların müsebbibi tanzim satış kuyruklarında haline şükrederken ataputçular, fosforlu meralciler,cehape zihniyeti gibi zırvalarla kendisi gibi olmayan herkesi düşman bekleyen %50 değil elbette

  Bunların müsebbibi kesinlikle dış minnaklar

  05.06.2021 18:24 testosteronn
 5. Etiketlerini gördükçe deliler ülkesinde kendisine deli gömleği giydirilip delilerden oluşan halkın arasına salıverilmiş biri gibi hissetmeme sebep olan fiyatlardır

  05.06.2021 18:32 testosteronn