1 2 3 4 5 6 7 8

vişne reçeli

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bir çilek reçeli etkisi yaratmasa da, ekmeği bana bana yenebilecek bir solukta bir kabının bitirilebileceği reçel çeşididir.

  tanelerini yemeyi sevmesem de, taneleriyle beraber yenmesi de makbuldur ve yaygındır.Çilek reçeli gibi vişne reçeli de ekmeğin üstüne sürülen tereyağının üstüne her bir köşesi sürülmek suretiyle ve açıkta tereyağı kalmayacak şekilde sürülerek yenir.

  sabah sabah bu kadar reçel muhabbetinden sonra acıktık hakikaten..

   
 2. aroma olarak biraz daha farklı hafif ekşi tat alabileceğiniz pek de tercih etmeyeceğim reçeldir. yapılması oldukça zahmetli olan bu reçel tatlılar içinde sos olarak kullanılandır.

  vişnelerin teker teker çekirdeklerinin çıkarılması ve şekerle saatlerce beklemesiyle oluşur.

   
 3. zamanının gelmiş olmasından mütevellit elde kalan çileklerin çürümeden yaşama kavuşturulsun maksatlı, üzerine şeker atılarak kısık ateşte bir yarım saat kaynatıldıktan sonra kahvaltılarda masayı süsleyen muhteşem bi lezzet haline dönüşmüş eseri.

   
 4. reçeli sevmeyen benim için bile yenilebilme özelliği olan belki de tek reçeldir. tercih özellikle çekirdeklerinin ayıklanmadan hazırlanandır.

  ayrıca ekşi gıdalar yiyemeyenler de garip bir şekilde ekşi vişne reçelini rahatlıkla tüketebiliyorlar.

   
 5. yapılacaksa öncesinde bir kere toprağına zirai ilaç değmemiş, suni olarak gübrelenmemiş, hormon ve ilaçla tedavi edilmemiş topraklarda yetişen ve tam bir çelik gibi sağlamlığı olan vişne ağaçlarına birkaç basamaklı merdiven dayayıp ellerle vişneleri toplamak ve sonrasında toplananları işin bir başka uzmanı olan maharetli kadın ellerine bırakıp ortaya çıkacak ürünü beklemek, diye düşündüren konu..

   
 6. kuzenlerimin kıtlıktan çıkmış gibi yediği benim ise ağzıma sürmediğim nasıl yiyorlar bunu diye söylendiğim aslında faydalı olan reçel türü.

   
 7. bugün denedik.

  Ekşi olmasına rağmen vişne şeker oranını bire bir koymadım.

  Bakalım nasıl olacak ?

  Hazırından iyidir.

  Hiç yoktan iyidir.

   
 8. Labne ile ikisi çılgın bir ikili olabiliyor.

   
 9. Annem yapar, çok da güzel olur. Ben sadece çilek reçeli yaparım, çünkü eşim sadece çilek reçeli yer, vişne reçelini sevmez ekşi olduğu için. Ben zaten reçel yemem, ancak yeseydim favorim vişne, böğürtlen ya da kara dut reçeli olurdu. Zira ben de ekşi meyvelere bayılırım. #2t5v ye katılıyorum, hangi reçel olursa olsun taze ekmeğin üstündeki sürülebilir peynirle çok lezzetli oluyor.

   
 10. bizimkiler vişne reçeli almışlar.

  içinde vişne yoktu.

  saysam totalde herhalde iki ya da üç adet çıkabilir koca kavanozdan.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam