Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

vaka sayılarının 78 bini bulması

paylaş araştır

1. toplumsal bağışıklı mı deneniyor yoksa başka bir taktik mi bilemedim. herhangi bir tedbir emaresi de gözükmüyor. sanırım plansızlık tek planımız.

2. Okulların bulaş riskini bariz ölçüde arttırdığı bir gerçektir. Her ne kadar uyarmamıza rağmen 12.sınıf öğrencisi bile maskesiz bütün gün okulda gezebiliyor, keza öğretmenler nasılsa aşılıyım diye yine rahat ve esnek davranabiliyor. Zaten aşılı olmanın verdiği güvenle çoğu insan, maalesef pandeminin ilk başındaki titizliği göstermiyor artık. Herkes kendi kişisel tedbirlerini alacak ve zor da olsa hastalığa yakalanmamaya bakacak, yoksa toplum olarak bu kadar normalleşmişken bu saatten sonra ek bir tedbir yönünde bir gelişme olacağını sanmıyorum.

3. Ekonominin canlı tutulması için görmezden gelinen sayılar.

Toplum olarakta artık çok dikkate almıyoruz açıkçası sayıları.

Örnek ben.

4. İnancımı yitirdiğim açıklanan vaka sayısı.

Artık bakmıyorum, vaka sayılarına inancım kalmadı. 3. Doz muhabbeti ve turkovac aşısı onay aldıktan sonra sayılar bir anda patlamaya başladı. O yüzden bu sayıların gerçekliğine inanmıyorum.

5. kayıtlara geçebilmiş vaka sayılarıdır o.

Çoğunluk gidip test bile yaptırmıyor.

Hele lise talebeleri vs. hiç yaptırmıyor.

Kaçla çarpmak gerekir bilmiyorum ama sadece artıp artmadığı hakkında sınırlı da olsa bir ipucu verebilen rakamdan öteye geçmez.

6. önüne geçilemeyen sayıdır.

bıraktım sanırım kendimizi herşey olacağına varır düşüncesiyle

hergün 200e yakın insan vefat ediyor

yakında kapatmalar gelirse şaşırmaycağım

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.