1 2 3 4 5 6 7 8

star wars

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 1980'lere damgasını vuran Yıldız Savaşları filminin orjinal ismi.

   
 2. ilki 1977, sonuncusu ise 2008 çıkış tarihli bir film serisi, yıldız savaşları. fikir babası, yapımcısı ve yönetmeni George Lucas.

   
 3. 17 aralık 2015 te yeni filmi vizyona girmiş olan film serisidir. Her yerde çılgınlık yaratan bu akıma kapılmamış kişilerdenim. Şahsen tek bir filmini bile izlemişliğim yoktur. Pişman değilim, yine olsa yine izlemem.

   
 4. bizim insanlarımızın batıdan öğrendikleri (hoş ne görseler hemen benimserler ya) hiç açıp izlemeye bile tenezzül etmediğim saçma uzay filmi

   
 5. Seksenli yıllarda, 2000 yılını özlemle beklemeyi çocuk ruhuma empoze etmiş, 2015 olmasına rağmen o teknolojiye kavuşamamamış olmamın verdiği tüm hüzünlerin sorumlusu olan film.

   
 6. vizyona girdiğinden itibaren izlenme sayılarında düğün dernek 2 filminin gerisinde kalan film serisi.

   
 7. bilim-kurgu denince akla gelen ilk film...

  bilim kurgudur. ilk çıkışı iyi ama nedense sonradan pekte iyi gittiğini söyleyemeyeceğim filmdir. yıllar öncesinden yani 1977 yılına göre kısıtlı teknolojik imkanlara meydan okuyan bir yapım durumundadır. robot uzay aracı ve elbiseler vb gibi. Film 25 Mayıs 1977de vizyona çıkmış ve 11 milyon dolar bütçe ile çekilmiş film dünya çapında 798 milyon dolar hasılat getirmiştir. bu önemlidir. puanım 10/8

   
 8. açıkçası hiçbir filmini izlemediğim ve bu tür bilim kurgu filmlerinin ilgimi çekmemesi sonucu karakterlerini ve özelliklerini de bilmediğim ama dünyada gişe rekorları kıran film serisidir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.