1 2 3 4 5 6 7 8

unutamadığın üniversite anısı nedir

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. benim tabi ki de üniversitedeyken üyesi olduğum genç fenerbahçeliler klübü ile kadıköye gidip Fener'imin maçını izlemekti...

  aklımdan ve beynimden asla çıkmaz.. (sonsuza dek fenerbahçemmm)

   
 2. hayat üniversitesi ile dip dibe olduğumuz için sürekli yolunu şaşıran garip misafirlerimizin olması.

   
 3. çok fazla olan anılardır.

  ama en ilginci özel durumlardan dolayı son sınıfta bir dersim kaldım bütünlemeye aradım hocayı gelemem dedim ve gidemedim de tek ders sınavına gittim o dersten bi ben kalmışım sınava girdim tabi ben ve hoca dışında kimse yok

  neyse sınav bitti gittik odasına kağıda birlikte bakıyoz hoca bunu istedim şunu yazdın vs birlikte notu verdik birlikte notu derken bu bu kadar eder şu bu kadar eder 65 de bıraktı dedim oolmaz 75 yapacaz ort bari yükselsin belki ileride işime yarar ve 75 yazdım kağıda çıktım :)

   
 4. Hangi birini yazalım .

   
 5. Rent a cardan 4 kişi 2500 cc motor hurda bir arabayi kiralayip araca benzin yetiştirememek,beyin bedava.

   
 6. turizm ve otel işletmeciliği birinci sınıf ilk ders...

  hocamız sınıfa girdi ve ilk cümlesi aynen şu oldu;

  "hoşgeldiniz geleceğin işsizleri"...

  adam bugünleri o günden görmüş, 150 kişiden yarısı halen işsiz maalesef...

   
 7. Üniversitede özel pansiyonda kalıyoruz yemek verilmiyordu herkes kendi başının çaresine bakıyordu. Ramazan ayındayız pansiyon müdürü akşam sizi yemeğe götürücez herkes pansiyonun önündeki çay bahçesinde hazır olsun dedi bizim hayallerimizi sarma ve etler süslüyor tabi. neyse arkadaşlarla oturduk masalara yanımıza hep maddi durumu iyi olmayanlar, sokakta kalanlar oturmaya başladı dedik acaba yanlış bahçeye mi geldik meğerse pansiyon müdürümüz sağolsun aşevinin yemeğini ayarlamış bize bütün öğrenciler birbirimizle bakistiktan sonra yemeği yedik. Yemekte Allah yokluğunu göstermesin iç açıcı değildi. gitsek gidemiyoruz, kalsak durum vahim. muhtaç olanların yemeğini yediğimiz içinde utanmıştık bir daha yurt müdürünün ayarladığı hiçbir yemeğe gitmedik. hey gidi günler gülümseme.

   
 8. Üniversitede sanat tarihi dersimiz vardı ilahiyat fakültesinde ...Vizeler sözlü oluyordu ...Tüm camilerin kubbe çaplarına kadar ezberliyorduk her şeyini...Hocamız çok zorlayan biriydi ...itü mimarlık kitabından da çalışıyorduk...Sınav günü vizede sözlü şeklinde olunca heyecandan kalmıştım... Finalde arkadaşlarımda kaldım öğrenci evinde birlikte çalıştık... Bana çok heyecanlanıyorum ,sınavda rahat olayım diye pasiflora diye bitkisel şurup içirmişlerdi...Biraz fazla içmis olabilirim sabah arkadaşlarımı okula gideceğimiz zaman bayagi korkutmuşum bayildim sanmışlar ,zor uyandırmışlar evet sınavı iyi puan olarak geçtim ama nasıl ben de bilmiyorum:))

   
 9. Orayı özel üniversite falan zannetmeyin haa !

  Oranın öğrencileri sizden kat kat donanımlı.

  Kendinizi çok matah bir şey zannetmeyin ( Galatasaray üniversitesini kastediyor. )

  Bırakır mırakır diye piyasadaki bütün kitaplarını alıp okumuştum ismi lazım olmayan hocanın.

   
 10. Üniversitede matematik dersinin meşhur bir Suzan Hocası vardı çok severim kendisini. Bizlere saksı diye seslenirdi. Bir dersinde tam hatırlamıyordum sanırım arkadaşımla konuşmuş olabilirim saksı deyip tahtaya çıkarmıştı konuyla ilgili soru sordu bende haliyle bilemedim ama hocaya tebessüm ediyorum. Hoca tüm sınıfın içinde buna da kızılmaz ki ya bu evlense kocasıda buna hiç kızamaz demişti. Çok utanmıştım :)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.