1 2 3 4 5 6 7 8

üç çocuk

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ülkemizin yaş ortalaması arttığı için siyasilerin genç nüfus talep etmeleri durumu.

   
 2. ülkemiz koşullarında bir çocuğun bile bakımı,yetiştirilmesi gelecek kaygısı mevcut iken üç çocuk yapılması istemi pek doğru gelmiyor. siz yapın devlet bakar mantığı ne kadar gelişmiş,ne kadar moderndir tartışılır.

   
 3. insanlar çocuk sahibi olurken, bencil davranmamalı. Tek çocuğun yaşadıkları ile birkaç kardeşle yaşaması arasında çok farklar vardır. Bencil bir toplum oluşturmak yerine paylaşımcı bireyler oluşturulmaya çalışmalı.

   
 4. rasyonel bir yorum için önce çocuk sahibi olunmalıdır. bir çocuğun doğumu ve sonrasında yaşanan süreçte verilen emeklerin, girilen sıkıntıların ve sağlam bir gelecek sağlamak için yapılan fekadarlıkların ne şekilde zor olduğu bizzat yaşandığı zaman; değil üçüncü, ikinci çocuk için bile bin kez düşünecek hale gelinebilir.

   
 5. azı karar, çoğu zarar sözünü akla getirendir.

  üç çocuk talep edenlerin asgari ücrete ve memurlara verdiği zam ortadadır. çocuk yardımı diye yaygara koparanların, uygun gördüğü meblağda oldukça komiktir. öyle görünüyor ki kendileri yatlar, katlar içinde çocuk yetiştirdikleri için çocuk masraflarından zerre kadar haberleri yoktur.

  önemli olan çocuk yapmak yada yapılan çocuğun sayısı değil, çocuğu iyi yetiştirip güzel bir gelecek hazırlamaktır.

  ve tabi üç çocuğa hayır diyoruz...

   
 6. önemli olan nicelik değil nitelik diyerecek cevap verdiğim düşüncedir.

  ülke nitelikli bir gelecek sağlayabilecek kapasitedeyse 3 değil 5 olsun yapması kolay dediğim olaydır.

  ama çocuk için 100 tl yardım yapan, evlendiğinizde extra hiçbir katkı sağlamayan devletin çıkıp fazla çocuk yapın demeye hakkı yoktur.

   
 7. günümüz şartlarında ikincisi için bile bir değil, epey düşünülmesi gerekir, dediğim başlık.

  3-5 adet yapılmasını tavsiye edenlere; nasıl bakılacağı, bakımı ve yaşam kalitesine ne tür bir katkı sunulacağı konusunun ısrarla sorulması gerekir. öyle ki bu katkı her çocuk için çocuğun üniversite mezunu olarak geliri olan bir işi edinene, sosyal bir birey olarak topluma dahil olana kadar her ay düzenli olarak ebeveynlere bir asgari ücret ödemesiyle mümkündür. - içsesim -

   
 8. Sanki herkes çocuk sahibi olabiliyormuş gibi, çocuk sayısının pazarlık konusu edilmesi kadar abes bir şey olamaz. Ben bunu şımarıklık olarak görüyorum. Bir mi olsun, iki mi olsun, üç mü olsun, sanırsın ki tezgahtan portakal sipariş veriyorsun. Varlık sahibi olmak, böyle bir şey olsa gerek.

   
 9. Yav he he, en az 3 tane.

  Ayak bacak fabrikası ya insanlar.

   
 10. ailenin devamı için gereken, sayısının sıfır, bir, iki, üç ya da daha fazla olmasının ailenin maddi ve sağlık durumu ile alakalı olduğu değerli varlık.

  öncelikle bir mutlu evlilik ve sağlık gerekiyor. eğer allah nasip etmişse zaten dünyanın en tatlı varlığı çocuklar gelir dünyaya. olmuyorsa da sonuçta allahtan gelen bir şey.

  bana evlilik nasip olmadı şimdiye dek ama evlenmiş olsaydım, ve çocuk sahibi olabilecek olsaydım beş tane çocuğum olmasını isterdim. çocuklar ve hatta bebekler ile iyi anlaşabilen bir insanım. çevremdeki insanlara bakınca nasıl çocuk yetiştirilemez olduğunu rahatça görüyorum. bir gün bana nasip olursa bu duygu, tüm çocuk sahiplerinden daha iyi çocuk yetiştireceğimi iddia ediyorum. zaten iki yeğenimle ailede en güçlü kontağı kuran kişi bendim.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.