Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

trump'ın 7 ülke vatandaşları için girişleri durdurması

paylaş araştır

1. trump'ın suriye,ırak,iran,sudan,yemen,somali ve Libya vatandaşlarına yönelik olarak mülteci kabul programını 120 gün süreyle durdurması olayı.

bu ülke vatandaşı olup ta farklı ülkelerden gelmek isteyenler ise 90 gün boyunca ülkeye alınmayacak.

2. ceo su Hintli olan Google çalışanlarının telaşa kapılarak acilen abd ye dönmeleri konusunda uyarılmalarına sebep olan gelişme.

3. new york federal mahkemesince askıya alınan ve havalimanlarında gözaltına alınan kişilerin sınır dışı edilmemesini sağlayan karar.

4. Darısının bizim ülkemizin başına olmasını temenni ettiğim karardır, temenni ediyorum çünkü; ülkemize giren insanların kim olduklarının net olarak kaydının kuydunun tutulduğuna inanmıyorum, sınırımız yol geçen hanı gibi olmuş.

5. yıllar yıllar sonra yakın tarih kitaplarında anlatılacak büyük bir olayın başlangıcı olarak gösterilen hadise.

6. Amerika'nın yeni başkanı Donald Trump'ın çok tepki alan faaliyetlerinden biri.

7. türk ve arap devletlerinin ittifakının başlangıcına sebebiyet verecek hadiselerin bir kısmıdır.

8. ünlüsünden ünsüzüne tepki toplayan ve her ortamda protesto edilen olay.

9. havaalanında 10 aylık bebekten tutun da 5 yaşındaki küçücük çocuğa kadar yapılan işlemlerin sebebi olan ve bunca tepkiye rağmen hala daha "Yaş ve cinsiyetinden dolayı birinin ABD'ye tehdit oluşturmayacağını varsaymak yanıltıcı ve yanlış" sözleriyle savunulan skandal.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.