1 2 3 4 5 6 7 8

tofaş

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Açılımı 'türk otomobil fabrikaları anonim şirketi' olan koç grubuna bağlı kurum. İtalyan otomotiv firması fiat ile olan ortaklığı sayesinde doblo model araçları bursa'dan dünya pazarına sunan kuruluş.

   
 2. Şahin, Serçe, Kartal, Doğan gibi kuş serileri ile günümüzde bile en çok tutulan otomobillerin markasıdır. Her şeyi İtalyan olmasına rağmen Türk malıymış gibi gösterilsin diye adına Tofaş denilmiştir.

   
 3. şahin doğan gibi modellere sahip otomotiv firması yeni nesil bunların modifiyeli olanlarını sever. tofaş arabaları sağlamdır

   
 4. bugün oynadıkları pınar karşıyaka maçında 6 sayı farkla kazanması gerektiği için maçı 2 kez uzatmaya götürüp 3.uzatma sonunda 88-82 kazanarak spor toto basketbol liginde 8.olup play off lara kalan basketbol takımı.

  çeyrek finalde fenerbahce ile eşleştiler.

   
 5. spoiler

  arabaları çok ''sağlam!''dır.

   
 6. bugün kendi evinde anadolu efesi de yenerek ligde 7 de 7 yapan ve basketbol ligindeki liderliğini sürdüren bursa temsilcisi.

   
 7. bu sezon basketbol ligine fırtına gibi girerek 10 da 10 la götüren ve kendi evinde fenerbahceye yenildikten sonra dün de deplasmanda eskişehir baskete yenilerek liderliği fenerbahceye kaptıran bursa temsilcisi.

   
 8. Son sn hakem karariyla ve 1 sayiyla eskisehire yenilen koç takımı

   
 9. "bunun adı fatoş sürmesi pek hoş" başlıklı rahmetli alican'ın youtube kanalında videosunu paylaştığı tofaş marka araba.

   
 10. bugün sahasında oynadığı büyükçekmece maçını zor da olsa kazanarak ligdeki iddiasını devam ettiren basketbol takımı.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.