1 2 3 4 5 6 7 8

televizyonda izlenecek bişey bulamamak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. akşam saatlerinde dizi izleme kültürü pek olmayan kişilerin ana haber bültenlerinden sonra o kanaldan bu kanala dönüp durması olayıdır.

  yarışma programları,spor programları,futbol ya da basketbol maçları varsa erkekler tarafından tercih edilebilir fakat bayanların maç izlemeyi pek tercih etmeyecekleri için televizyonun kökten kapatılarak internet ortamına yönelme,film izleme gibi şeylerle vakit geçirmesi daha doğru olabilir.

  Fakat elbette önemli maç olduğunda,ya da erkeğin tuttuğu takımın maçı olduğu zaman erkek muhtemelen maç izleyecektir.

   
 2. televizyon izlemek isteyen kişinin zevkine hitap eden bir program bulamaması durumudur.

  dizilerdeki seviye düşüklüğü ve hepsinin birbirine benzemesi, kaliteli programların var olmaması ve yarışmalardan zevk alınmamasıyla oluşabilecek olandır.

  televizyondan uzaklaşmayı ve bilgisayara yönelmeyi sağlayandır ayrıca.

  televizyonu sadece dekor olarak kullanan ve sesinden faydalananlar için ise pek de dert edilmeyecektir.

   
 3. an itibariyle başıma gelen olaylardan biridir.

  televizyonun hemen hemen hiçbir kanalında izlenecek doğru düzgün bir şey bulamadığımdan dolayı sürekli zapping yapma durumudur.

  bu sebeple de sözlükte sanırım daha fazla vakit geçirme şansım olmaktadır. ayrıca internet üzerinden takip edilen yabancı dizilerin izlenmemiş yeni bölümlerini de izleme fırsatı olmaktadır.

  türk televizyonlarındaki programların kalite seviyelerinin oldukça aşağılarda kalmasının sonuçlarındandır.

   
 4. her kanalda gereğinden fazla acı içeren ve zengin-fakir hayatı kıyaslaması yapan dizilerden başka bir şey olmadığından dolayı, ülkemizde kişinin her gün yaşayabileceği üzücü durum.

  bazen kanallar arasında gezerken güzel bir film bulunur ve oturulup izlenir, sonra yeniden yukarıdaki döngüye girilir. en iyisi elbette internettir, insanın zevkine hitap edecek şeyleri açıp izlemesinin mutluluğu başkadır.

   
 5. zaping yapmaya devam ettiğimizi gösteren durum

   
 6. şahsımı "hala televizyon izlemek" kadar şaşırtmayan vasat eylem.

  tv dediğin alet, 3-5 patronun çıkarlarına göre yayın politikası izleyen,belli başlı 10-15 kanalın( ve tabi patronlarının) ipoteğinde olan,gereksiz envai çeşit programın yayınlandığı,izlemeye değer 1-2 programın da reklam aralarıyla rezil edildiği,miadını çoktan doldurmuş bir alettir. internet ise bu paragrafta yazılan tüm olumsuzluklardan kurtulabileceğiniz özgür bir dünyadır,televizyonu da hızlı bir şekilde tarihe gömmektedir.

   
 7. keşke kitap okuma alışkanlığını kazansak ta televizyonda bir şey olmama durumunu beklemeden kitaba yönelsek dedirten durum.

   
 8. İnsanı kitap okumaya yönlendiren bir mesaj vermektedir. Mesajı alanların beyni gül gülistan iken mesajı televizyona geri gönderenler şu anda esra erol izlemektedir. Delilik ve dahilik arasındaki ince çizgiye dahildir.

   
 9. televizyon kanallarında izlemeye değer bir programın olmamasıdır. kanalların birbirinden dandik ve konuları benzer dizi ve programlarla dolması üzerine ailecek izlenebilecek programların kalmamasıdır. eskisi gibi sinema filmleri veya komedi yapımları da yok denecek kadar azalmıştır. gündüz kuşağındaki programları da ev kadınları izlemektedirler. yetişkinlere yarayan program kalmamıştır.

   
 10. Yavaş yavaş tv devrinin kapandığı sinyallerini veren durum.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.