1 2 3 4 5 6 7 8

Telefonla Sanal pazarlama tuzağı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

  1. Günün her saatinde binbir farklı numaralardan tutturabildiklerini telefonla sürekli arayıp (?) ürünü güya satışını yapma bahanesi peşinde olanlara, cevap vermek gibi gaflete düşüp açanların şikayetlerinden duyduklarımız; kendilerine uzun uzun müzik dinlettikleri arkasından ilgiliye bağlanacaksınız şeklinde uyarı verip tekrar müziğe geçtikleri, abuksabuk adını bilmediğin bir ürün tanıtımını bahane ederek insanların hem vakitlerini çalmak yada gerçekten "aradan bedelini çalmaya" yönelik serii hareket edip dil dökerek cazip hale getirilen olaylar karşısında mağdurları görüntüsüz tuzağa çekme,düşürme eylemi. türlü ısrarcılıkla yakalarına yapışanlarla muhatap olmamak için bilinmeyen rehber kayıt dışı isimsiz tel.lütfen duyarsız olun ve asla açmayalım ki, ne oldukları belli olmayanların kurdukları bu sistem ""numarasal,rakamsal ağa takılacak av arayışlığında olanlarla bir an önce çöksün""bizlerde yem olmaktan kurtulalım...

     
  2. asla kanılmaması gereken ve muhabbete başladığı anda teşekkür ederim deyip telefonun suratlarına kapatılması gereken kişilerce kurulan tuzaktır.

     
  3. en gıcık olduğum çeşidi, telefonu açıp "alo" dediğimde, sanki ben aramışım da hatta bekliyormuşum gibi bir his veren bekleme müzikli olanlarıdır. 3 saniye sonra "dıııt dıııt" ve "alo merhaba efenim! klimanıza bakım yapıyoruz vs..." şeklinde devam eder. bu şekilde yapınca bizim onları kurumsal bir firma olarak düşüneceğimizi mi sanıyorlar acaba? iticidir. ve evet merdiven altı, fason, taşeron, ne bileyim ara sokak tükkanısınız, çok belli oluyor.

     
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam