1 2 3 4 5 6 7 8

tecavüz ettiği çocukla evlenen kişilere af teklifi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. TBMM den geçen ve her kesimden şiddetle tepki yağan teklif.maalesef çocuk tecavüz olaylarının artmasına sebep olabilecek olan durumdur.

   
 2. ülkedeki bitmeyen alacakaranlık kuşağına ait olduğunu düşündüğüm ve irkilerek okuduğum yeni haber.

  yazık bu ülkeye ve ülkede yaşayan her masum çocuğa.

   
 3. tecavüz ettiği çocuk bunu kabul edebilir mi? ederse de nasıl kabul eder? sorularının BÜYÜK önem arz ettiği gelişme.

   
 4. tanım: tecavüze uğrayan kişi açısından bakılmadan ortaya atılmış fikirimsi.

  birisi bana ben istemediğim halde dokunduğunda- bakın dokunduğunda diyorum, sadece dokunduğunda- sinirlerim aşırı derecede bozuluyorken...

  devam edemeyeceğim.

   
 5. Allah sizin belanızı versin dedirten af teklifi...

   
 6. şu yasa metnini mantıklı argümanlarla savunacak aktrolleri göremediğimiz başlık.

  hani neredeler?

  gelsinler de bi zahmet açıklasınlar bize. olur olmadık şeyleri savunup buna gelince susmak o çok idealize ettiğiniz ahlak anlayışınızla örtüşmüyor da, ondan şeyettim.

   
  (Bkz: hadi ama dostum)(Bkz: hadi beni güldür biraz)
 7. minareyi çalan.... diye devam eden atalar sözünün vücuda gelmiş hali.

  aklım almıyor ve ben de alması için ısrarcı olmayacağım

   
 8. küçücük çocuklar... ve onlara iğrenç elleriyle dokunan iğrenç ötesi mahlukların bütün bir ömür boyu yaptıkları insanlık dışı davranışa devam edebilsinler diye devlet tarafından koruma sağlanması teklifi.

  ne denebilir ki bu duruma?

  yıkılsın ya dünya, kopsun artık kıyamet, dünya neye döner ki..!!

  böyle tıynete de zihniyete de...

   
 9. okuduğunu anlamakla sıkıntısı olan ya da okumayıp doğrudan duydukları ile hareket eden insanımızın haddinden fazla refleksidir. Söz konusu önergede; cebir,tehdit, hile ve iradeyi sakatlayan başka bir sebeple birlikte olanları, yani tecavüzcüleri kesinlikle kapsamamaktadır. Ayrıca tarih sınırlaması ve bir defaya mahsus olmak üzere düzenlemesi vardır. Düzenleme; sadece evlenmiş; ama yaş şartı nedeniyle nikah yapamamış olanların,resmî nikahla evlenmeleri halinde uygulanacaktır.

   
 10. entrymin de yanlış anlaşıldığını düşündüğüm konudur. Ortada bazı fiili sorunlar var. bu konuda meclise de ulaşmış dosyalar var. Mesela romanlarda nüfus cüzdanı bile çocuk okula giderken çıkartıldığı için resmi yaşları 15,16,17 olan evli olarak birlikte yaşayan nikahsız çiftler var. Ya da 16, 17 yaşında gençler birbirini severek kaçmışlar ve çocuk sahibi olmuşlar. Doğum için hastaneye müracatları halinde erkek hapse giriyor, kız belki ailesi ile barışmadığı için tek başına ortada kalarak mağdur oluyor. bunlar gibi özel durumları kapsayan ve geriye dönük bir seferliğine benzer durumdakileri sorunlarını çözmek üzere önerge verilmiş. Üstelik tarih kısıtlaması çok önemli; bunları göz ardı etmeden yorumda bulunmamak gerekir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam