1 2 3 4 5 6 7 8

taksitlerin biteceği gün

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Her çalışanın hayal ettiği fakat gerçekleşmesi ütopya olan durum.

   
 2. sabırsızlıkla beklenen gündür. aylar öncesinden hayali kurulur yeni bir taksit için alınacak ürün seçilir. evet, taksitli alışveriş vücuduna işlemiş damarlarında dolanmaktadır artık. durdurmak imkansızdır...

   
 3. Hiç gelmeyecek gündür.

   
 4. öyle bir gün yoktur buyrun ispatı:

  6 taksitle alınan bir ürünün son taksit sayısını hesabınızda 6/6 olarak gördüğünüz an içinizde sevgi kelebekleri pır pır eder ve bu hiç hayra delalet değildir. o ruh haliyle gidilir uzun zamandır akılda olan başka bir ürün 4 taksitle alınır. ve diğeri bittiği an bu başlamış olur.4 ay sonra bu seramoni aynen devam eder.

  iş bu entry de sözkonusu başlıktaki günün olmadığı delillerle kanıtlanmıstır.

  sevgiler.

   
 5. uzun dönem askere başlamış bir er in şafağına benzer.şafak karanlıktır. günler aylar geçmek bilmez. ama ismail abi nin "o gemi gelecek mecnun" dediği gibi o taksitler mutlaka bir gün bitecektir.

   
 6. gelmesi çok mümkün olmayan gündür

   
 7. çıkmaz ayın son çarşambası diye bilinen gün.

   
 8. her çalışanın hayali olan bu durum günümüz şartlarında gerçekleşmesi mümkün olmayan durum emekliliktede devam eder yüksek ihtimaldir ki çalışan öteki dünyaya göç ettiğinde geride birkaç taksit bırakır.

   
 9. Kredi kartı almazsan veya alıp da esiri olmazsan yaşamak zorunda olmadığın gündür. Tam 3 senedir kredi kartı kullanmıyorum ve hayatımda böyle bir gün yok. "Paran varsa harca yoksa geleceği borçlanma" sloganım.

   
 10. özellikle kısıtlı ve düzenli gelirlinin, sistemi bozmasın, oturup uzun okuyup düşünmesin, aklını borç, para, faiz, kredi dışında bir şeyler meşgul etmesin diye kapitalizmin ürettiği bir enstrüman olan taksit ve borç, bittiği gün yemeğe gidilendir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam