1 2 3 4 5 6 7 8

suriyelilerin vatandaşlık hakkı kazanması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 2011 de ülkemize giriş yapan suriyeli kişilerin bu yıl itibariyle 5 yılını doldurarak vatandaşlığa başvurma haklarının doğmasıdır. tabi bununla birlikte seçme hakkı da doğuyor ve seçmenlerimiz böylelikle bir anda artıveriyor.

   
 2. Artık ülkelerine dönmeyeceklerine göre zaten gerekli olandır. Beliki de bazı partilere oy potansiyeli sağlaması açısından atılmış güzel bir adım gibi duruyor.

   
 3. Akp Hükümetine yeni 4 milyon oy demek zaten fazla sürmez yakında bir Suriyeli açılımı da yaparız.

   
 4. cumhurbaşkanı erdoğan'ın kilis'te şehit aileleri ve suriyelilere verdiği iftar yemeği sırasında yaptığı açıklama ile gerçekleşecek olan olay.

  isteyen suriyeliler artık türkiye cumhuriyeti vatandaşı olabilecek.Ayrıca buranın suriyeden gelenlerin de vatanı olduğunu açıklamış.

   
 5. bizlerden fazla bir sayıya ulaştıklarına göre olması gereken vatandaşlık hakkı. bizleri de artık sürerler, nereye sürerlerse.

   
 6. Şehitlerimizin kanı ile kazanılmış bu cennet vatandan hiç emek sarfetmeden yattığı yerden geçinip giden suriyelilerin bizlerle aynı hakka sahip olacak olması olayı.

  O zaman erkeklerin hepsini şöyle bir askere alalım öncelikle.

   
 7. Şu anda televizyonda almanya-italya maçı var. Almanya takımındaki bir futbolcu türk. Hem alman vatandaşı hem de alman milli takımında oynuyor. O da bir göçmen çocuğu ve onun gibi milyonlar var. O halde şahsen bir sorun görmediğim durumdur. Vatandaş olmak demek aynı zamanda o ülkenin yasalarına bağlı olmak anlamina da gelir. Askere de gidilir, vergi de ödenir. Suç islense cezasi da çekilir.

   
 8. cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan'ın verdiği müjde. sonuçta er ya da geç bu hak verilecekti. türkiye de nispeten zaten suriye'den daha iyi bir ülke olduğu için suriyeli göçmenlerin işine yarayacaktır. bizde nasıl ki batı ülkelerine gidip oralara yerleşme düşüncesinde olan vatandaş varsa, onlar için de bu durumu yadırgamamak lazım. ancak işin aslının iyice irdelenmesi gerek.

   
 9. Gelecekte nasıl sonuçlar doğuracağının iyi incelenip,araştrırlıp öyle verilmesi gereken bir karar.

   
 10. hükümetin yanlış adımlarından biridir. yardım edersin herşeyin yolu yöntemi var çadır kentten hiç çıkarmayacaktınız çadır kentlerde bakılabilirdi. prefabrik mahalle kurulabilirdi sınıra. insani yardımları takdir ediyorum lakin bu işi vatandaşlık vermeye getirmek çok farklı birşey, insani yardım ayrı birşey. çünkü iti kopuğuda mülteci adı altında geliyor bizim memlekette yeterince it kopuk var zaten.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam