1 2 3 4 5 6 7 8

suratı turşu satan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. şekerci dükkanındaki şekercinin o günkü nemrutluğunun suratsızlığının ifadesi,asık yüzlü,mutsuz huzursuz,hoşnutsuz yüz ifadesini anlatan deyim.

   
 2. evinde ya da işinde yaşadığı bir olaydan etkilenen, bu nedenler işyerinde, sokakta, evinde yüzü gülmeyen, asık suratlı bir şekilde ortalıkta dolaşan ve fazla yaklaşılmamsı tavsiye edilen tipler. bu haldeki kişilerin gazabına uğramakta var.

   
 3. Baktığınızda ekşimiş halinden memnun olmayan karşısına geldiğinde ne diyorsun kardeşim dediğini hissettiğiniz bir daha muhattap olmak istemeyeceğiniz insan tipinin surat ifadesine verilen addır. Allahım kimseyi öyleleri ile muhattap etmesin.

   
 4. Bir ömür boyu karşılaşmak istemediğim ah bir elime işleri nedeniyle düşseler de o turşu öyle değil böyle satılır diyeceğim insan figürünün tipidir. Asık suratlı olmaktan ötedir. Sabahleyin özellikle hiç çekilmezler.

   
 5. sirkeli turşu pardon kişidir.

   
 6. suratı asık olan kişiler için kullanılan benzetme.

  turşuyu bu kadar severken, suratı asık olan bir kişiye bu benzetmeyi yakıştırmak da nedir arkadaş. turşu satan turşuyu da seven kişidir diye düşünmek istiyorum. bugün sanırım çok fazla pozitifim. bunun sebebi de telefonu evde unutmam, büyük ihtimalle. (gülücük)

   
 7. Sürekli asık suratla gezen insan davranışı

  O kadar ki artık günlük normal duruşuna bile işlemiştir bu

  Modumu düşürür bu tip insanlar

  Sürekli gülmek değil bahsettiğim

  Suratı stabil tutmak şart (Gülücük)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.