1 2 3 4 5 6 7 8

sucuklu kaşarlı salçalı tereyağlı tost

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. gecenin kurtarıcısı ve tostların efendisidir.

   
 2. Salça kısmı dışında en çok tercih edilen tost çeşidi.

  ya sahiden Salça hangi aşamada kullanılıyor ? sucuk ve kaşar peynirin üstüne mi sürülüyor? yoksa tostun en üst tabakasına mı bilemedim.Sonuç olarak her öğünde afiyetle yenilen bin yılın icadı kolay yemek.

   
 3. yemek yapmak istenmeyen tembellik fışkıran bir akşamda sofrayı pardon tabağı renklendirebilme ,açlığı giderebilme ihtimali yüzünden çok sevilen tosttur

   
 4. Bazen gerçekten mükemmel bir öğün olabilen, bazı yerlerde adeta bir sanat eseri hassasiyetiyle yapılan tost çeşidi. Tabii tereyağlısını dışarda bulamazsınız ama margarin de güzel olabiliyor. Hatta margarini yedirebilen tek yiyecek diyebilirim.

  Salça kısmını da daha önce görmediğim bir şekilde, tost yapılıp herşey bittikten sonra, son aşama olarak çeşnili salça dolu bir kaba bandırılarak gerçekleştirildiğini gördüm. Ekmeğin yarısı salçaya bulanmış vaziyette afiyetle yiyebiliyorsunuz.

   
  (Bkz: kütahya)
 5. hem besleyici hem doyurucu hemde misss kokulu başlı başına öğün olacak yiyecektir yanında ayranla.

   
 6. ne bulduysam koyayım tarzında gelişen tosttur zannımca. tosta tereyağ kullanmak nasıl bir mantıktır anlamak zordur,zira tereyağı ağır bir tattır ve tost için uygun değildir. kalorisi bol olan bir yemeğin daha da katmerli bir hal almasını sağlar ne yazık ki. salça ve tereyağını fazla bulduğumdur.

   
 7. salçası ekmeğin her iki iç yüzeyine ince bir tabaka halinde sürülmek suretiyle yapılacak olan tost. terayağının ekmeğin dış yüzeyinde gezdirilmesi önerilir.

   
 8. salça katmayı tıraş keyfine limon sıkmaya benzettiğim durum..

   
 9. tostun lezzetine, lezzet katmak isteyen, sadece kaşar ve sucuk ile yapılan tostun yavan kalacağını düşünen kişinin, ekstradan salça ve tereyağ ile renklendirmesidir. bu tost yatarken yenirse, kişiyi rahatsız edeceğini düşündüğüm, bu kadar kuvvetli bir yemek için sabah ya da öğle saatlerinin tercih edilmesini uygun gördüğüm durum.

   
 10. en çok iddaalı olduğum mevzudur. parmaklarını yersin, ama bulaşıkları ben yıkamam.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam