1 2 3 4 5 6 7 8

Sözlükteki futbol konularına yazabilmek için futbol öğrenmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Şu kpss bi geçsin bakalım yapacağım ilk iş bu olacak

  Sözlükte bu konuda tecrübeli olan ikisi arkadaşım biri de sıkı takip ettiğim 3 yazardan ve en önemlisi de "galeci" olan oğluşumdan konuya dair bilgiler alıcam.

  Offffff yine mi futbol yine mi tesel-ya diyeceksiniz

  Bıktırıciiiim sizi

   
  (Bkz: ben.keyfim.kahyası06)(Bkz: science63)(Bkz: ice man)
 2. azimli bir yazarın kendini geliştirme çabası.

  kendi adıma uygulamalı bilgi paylaşımı yapabileceğim dönemleri çoktan geçtiğimi düşünüyorum. gerçi hiçbir zaman o seviyeye ulaşamadım zaten. küçük yaşlarda ileride futbolcu olup Beşiktaş'ta top koşturma hayali zamanla ters orantılı şekilde ilerleyen, ancak okul takımının orta sahası derken birkaç amatör takım tecrübesinin üzerine şimdilerde imkan olursa! haftada 1-2 halı saha maçı hadi o da olmadı seyirci olarak imkanlar dahilinde tribünde olma çabaları veyahut televizyonu sadece ve sadece Türkiye'nin ve Dünya'nın her tarafından yayınlanan karşılaşmaları izlemek için kullanan bir futbol sevdalısı olarak faydamın olacağını düşünenlere kapım her zaman açık.

  gerçi futbolcu olup Beşiktaş'ta forma giyemedik ama ilk iş kartal yuvası'nı ziyaret edip formamızın sırtına numara ve ismimizi yazdırdık.

   
 3. her konuyu bilmek zorunda değiliz ama bazı konularda cahil kalmak istediğim durumdur.

  bir kaç terim bilmekle futbol konuşulmayacağı gibi futbol izlemeye ,görmeye dahi tahammülü olmayan birinin eğilim ve kendini eğitim konusunda da yetersiz kalma isteğinin de saygıyla karşılanması gerekir.

   
 4. Öğrenmek değil de tamamen ilgi ile alakalı bir durum olarak özetleyebileceğim süreçtir...

  Alan, konu her ne olursa olsun insanın ilgisi olmadıkça öğrenmenin de pek kalıcı olabileceğini düşünmüyorum. Öğrenme süreci de zamanla pekişecektir diyebileceğim çok da bir eksilik olmadığını düşündüğüm bir durum.

  Ama yine de birkaç arkadaşın olduğu gibi birçok arkadaşın da sadece futbolla değil tüm spor dalları ile ilgili entry ve konu başlıklarını okumak, katılımda bulunmak isterim.

  ... ve tabii ki destek yazarımıza;

  #14a9

  Ben mi? Pek bir şey anlamam, yazar geçerim... Birlikte aşabiliriz bence...

  (tebessüm)

   
 5. boşuna bir uğraştır.

  yazılmasa da olur demiyorum ama yazılmasa da olabilir bence. tebessüm.

  hem ayrıca yazanlar da çok ufuk açıcı tespitler yapmıyorlar hoş, çoğu kendi takımının borazanını öttürüp rakip takıma, onun futbolcularına, teknik direktörüne, taraftarından top toplayıcısına kadar alayına hakaret ediyor. gerçi bu ülkenin maaşlı spor yorumcuları ne ki, sözlük yazarları bir şey olsunlar? onlar da haklı...

  en azından futbol dışında sporların da var olduğunu bilip ona göre çeşitli başlıklar ve entryler de girersek bir şeye benzer diye düşünüyorum. zira kalecilik bazı annişlerin oğluşlarının kaderi değil. çok başarılı bir yüzücü veya tenisçi annişi de olabilirsiniz...

   
 6. güzel bir hedef, muvaffakiyet diliyorum yazar arkadaşa...

  ben kendi adıma öğrendiklerimi unutmaya çalışıyorum diyebilirim.

  "hem yorum yapmak için bilmek şart mı allasen? futbol yorumcuları anlamadan bir program için benim maaşımın beş katını alıyorlarsa ben de bedavadan işkembe-i kübradan sallarım burada."

  diyebilirdim ama yok o şekil düşünmüyorum aslında.

  yorum yapanlardan birini erkek kardeşime benzetiyorum, arada okuyorum yazdıklarını takımları da aynı üstelik.

  brezilya üçüncü ligini, çin'in amatör takım oyuncularına varıncaya kadar bence gereksiz bütün bilgilere haiz müstesna futbol adamı kardeşim gibi olmak istemem açıkçası.

  maçtan önceki günlerde futbolcuların özel yaşam sıkıntılarına kadar takip ediyor adam yahu, magazin programlarının atası neden Televole anlıyor insan onu görünce.

  neyse, sayın sözlük yazarımızı zaman zaman o sanarak içimden seslenmek geliyor;

  "Oğlum Burak, bu işleri bırak" diye...

  (gülümseme)

   
 7.  
  (Bkz: teşekkürler)(Bkz: sözlük yazarlarının dayanışma içerisinde olması)
 8. futbol başlığının içinde başka sporlardan da bahsedilmesi gerektiğini öğrendiğimiz başlık. ne yapalım maç başlığının içine su topuyla ilgili bilgi mi yazalım. ufuk açıcı tespit nasıl oluyor onu da çok merak ediyorum doğrusu.

   
  (Bkz: her şeyi bilen insan tipi)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.