1 2 3 4 5 6 7 8

sözlükte yalnız olmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bugün defaatle başıma gelen ve hissettiğim bir duygudur.

  pazar gününün rehavetine mi yorsam havaların ısınmasına mı yorsam bilemedim.

   
 2. Başlı başına bir problem açılan başlıklara entry girilmemesi, her başlığın ortalama olarak 5 entryi geçmemesi gibi.

   
  (Bkz: hadi hayırlısı)
 3. zaman zaman hissettiğim, başıma gelmesi durumunda üzülmekle birlikte sıkıldığımdır. genellikle tatil günlerinde ve gecenin ilerleyen saatlerin de vuku bulan bu durum, çok da uzun sürmemesiyle sevindirir.

   
 4. ay sonu, hafta sonu gibi nedenlerle, diğer yazarların başka işlerle uğraşması, tatilin tadını çıkarması gibi sebeplerle, kimsenin uğramaması ve yalnız kalma durumu. can sıkıcıdır ve yazarın yazma isteğine bile balta vurabilir.

   
 5. Pek çok açıdan tehlikeli bir durumdur.

  Yazar kişi kendisini sözlükte yalnız hissettiği an önce durumdan sıkılır. Sol frameden başlıkları inceler, ilgisini çeken konuları bir bir okur, kafadaki fikir ve yazma istegi birleşince birşeyler iliştirir. Bu durum eğer sadece başlıkları okumakla kalırsa pasif bir katılım sayilabilir. Arada konulara fikir beyan etmek de elbette amaçlanan durumdur.

  Öte yandan, kimsenin sözlükte olmamasını fırsat bilen bir takım yazarlar da meydanı bos bulup, seri konu açma işine girerler ki bazen yalnızlıktan ve daha kötüsü eklemek istediklerini aceleye getirip ekleyemedikleri için kendi başlıklarına ikinci entryleri de ilave ederler. Sol framede birkaç dakika içinde kendi başlıkları sıralanır. Zamanla sözlüğe intikal eden diğer yazarlar da bu başlıklara entry girme ihtiyacı hissederler ve bir de bakmışız ki bos beleş pek çok konuda entry girilmiş. Yani can sıkıntısı çeken yazar, sözlüğe katkı maksadıyla can sıkıntısını boşaltıp kenara çekilmiş olur. Geriden gelenler de akıntıya kapılmış sandal misali ordan oraya savrulurken bulur kendini.

  Peki bunun nesi tehlikeli dediğinizi duyar gibiyim. Tehlike, sözlüğe hasbelkader girmiş 3. kişiler içindir. Yahu bu memurlar.net sözlük de ne mene biseymis hele bi inceleyim dese yandı gülüm keten helva. Sözlük amacı dışında, sulu sepken b dolu başlık okununca söylemek istediğim anlaşılacaktır kanaatindeyim.

  Madem sözlüğün şerefini bu kadar düşünüyorsan bütün gün nerdeydin derseniz haklısınız derim. Kem küm eder köşeme çekilirim. Zaten biz bizeyiz merak etmeyin. Dışardan kimse gelmiyo rahat olun. Devam devam...

   
 6. İdal sayesinde hissettiğim durum.

   
 7. gerçekten en iyi başaranının, en iyi yazar olacağı durumdur. tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi. yalnızlığı, yalnız kalmayı en iyi becerenler en fazla ve en derin iletişimler kurabiliyorlar. yalnızlık, çoğalmak için geçilen bir köprüdür. çoğalmak lafını art niyetli anlayacak yazarlar da azalarak bitsin işalla..

   
 8. son zamanlara kadar maalesef sıklıkla hissettiğim durum. bir süredir ortalık şenlendi iyi oldu.

   
 9. şu anda hissettiğim.

   
  (Bkz: yalnızlığı seven insan)(Bkz: tenha)
 10. çoğu zaman benim hissettiğim durum

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.