Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

sözlükspor ilk 11

paylaş araştır

1. messi bir futbol sihirbazı ama benim favorim futbolun süper starı cristiano ronaldo'dur.

(tebessüm)

messi gibi çelimsiz olmaktansa ronaldo gibi fit olmayı tercih ederim.

(bir daha tebessüm)

aslında bulunduğum mevkiye bakarsak neden bale olmayayım, kadrodaki pozisyonuma da uygun hem. ayrıca dünya futbol tarihindeki en pahalı transferdir kendileri biliyorsunuz...

(çoklu tebessüm)

şimdi futbol bilgimizi bir kenara bırakacak olursak; beni sözlük kadrosuna alan, bir messi gibi gören, hayal gücüne hayran bırakan, süper bir kadro oluşturan ve herkesin gülümsemesinde payı olan takım kurucumuza teşekkür ediyorum.

Sözlüğe özel, sözlük yazarlarınca oluşturulan muhteşem kadro.

bir sonraki kadroda yeni yazarlarımızın da isimlerini görmek bizleri mutlu edecektir.

sanırım bu kadro ile barcelona bile karşımızda duramazdı...

(tebessüm)

2. zaman içerisinde haftalar içerisinde yazarların form durumlarına göre değişebilecek olan sözlüğün oluşturduğu as takımdır.

tabi farklı isimleri de görmek rotasyonu arttırma anlamında faydalı olacaktır.

kadroya sağ bek olarak girmeyi başardığım için yüklendiğim defansif görevi elimden geldiğince yerine getirmeye çalışıyorum.

ileri ki zamanlarda yapacağım antrenmanlarla kanat akınlarıyla etkili olmak yeni amacım. 10 numara ile iyi yardımlaşıp koşu yoluma atacağı paslarla forveti beslemeyi düşünüyorum - gülücük-

3. her ne kadar henüz sözlükçü olmadığım dönemlerde açılmış ve konuyu yeni fark etmiş olsam da;

artık bazılarının maçları yedek kulübesinden izlediği veya farklı takımlara transfer olduğunu düşündüğüm ve büyük keyifle okuduğum sözlük yazarlarından oluşturulan futbol takımı.

keyifli bir konu olmuş.

ancak takım kurucusu sol bek başta olmak üzere as takım pek ortalıklarda gözükmüyor. hocam kesin bunların bonservislerini ya da gelip oynasınlar. (gülücük)

4. arada gerçekleşen kart cezaları veya sakatlıklar dışında takımı asla terk etmeyen nispeten istikrarlı bir sol bek olarak teknik kadronun verdiği görevleri elimden geldikçe yerine getirmeye devam ettiğimi bildirmek istediğim takımdır.

son duruma göre defansın göbeği tamamen boş, orta sahada ve sol kanatta ciddi kayıplar yaşamış vaziyetteyiz ancak sağ kanat en istikrarlı biçimde hala takımın yükünü çekmeye devam ediyor ve ileri uçta skor üretme sıkıntımız yok. bu açıdan kadrodaki bu isimlere tekrar tekrar teşekkür etmek icap ediyor.

görünen o ki teknik kadro ve istikrarlı isimlerle istişare edilerek eksik mevkilere seçmelere başlamalıyız. lig uzun bir maraton ve biz önümüzdeki maçlara bakmaya devam ediyoruz.

5. hep söyledim tek forvetle bu iş zor dedim. takım formsuz, antrenman eksiği olan çok... ama sakalımız yok ki sözümüz dinlensin.

savunmanın ortası bomboş. kaleci ne yapsın? altıpasın orda dönüp duruyo oyun. sağ bek sağlam eyvallah ama sol bek de keyfi olunca oynuyor anca.

sağ kanattan forveti beslemesi gereken arkadaş da toplamda 15 dakika sahada var yok. kafasını önüne eğip ibrahim üzülmez gibi yaradana sığınıp koşmayı biliyo anca. bi kafanı kaldır, sağa sola, üstte yazılanlara az bi bak dimi? yok! peki pas gelmeyince ne yapsın garip radore? kendi pozisyonunu kendi yaratmaya çalışıyor, memurlar.net ana sayfadaki haberleri bıraktı başka kaynaklardan medet umacak duruma geldi.

sol kanat desen düz yolda yürürken ayağını kırabilecek yetenekte bir garip uzunsaç. yeldir yeldir koşarken saçına basıp düşer mi yaw bi insan? soruyorum size ey ahali, düşer mi??

hadi bunu da sineye çektik diyelim, ya beyin nerede beyin?? oyun kuracak, topa basacak, sen gel, sen bekle, hoop seni çizdim diyecek maestro nerde? kaybolmayan kaptan istiyoruz kardeşim, yazıktır şu takıma yaa. beni avareye çevirdiniz sahada. ileri giderim yok, geriye koşarım cık, ayağa kayarım küfür ederler, sussam gönül razı gelmez... dalgaya vurup sağa sola gelişine sallıyorum karşim napiyim yani. nefesi nerden alıyosun diye soran yok.

tanım: acilen revizyona gidip zarardan dönmesi gereken takımın 11'idir.

6. alınan sonuçlar ve takım performansı ciddi ciddi tartışmalara sebep olunca kadronun kendisine çeki düzen vermesi gerekliliği üzerinden devam eden takım.

iğneyi başkasına çuvaldızı kendine batır şey pardon iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır amaan neyse artık işte ondan. gerçi ikinci hali bana daha mantıklı geliyor ama neyse, deyim sonuçta mantık aramamak lazım.

science63, eski performansından uzak olduğunu kendisi de itiraf edip kabul ediyor. işin aslı yaş da ilerledi baya. artık öyle eskisi gibi sol tarafta sahayı baştan başa kat edip sıfıra inecek orta yapacak halde değil. karşılamak zorunda kaldığı rakiplerin sağ kanadının her geçen gün güçlenmesinde de bunda faktörü var. yerini dinamik, çalışkan, girişken ve üretken genç bir arkadaşa devretmeye hazır olsa da eldeki imkanlar dahilinde hala idare eder izlenimi veriyor. son açıklamasında da karın tokluğuna çalışırsan ancak bu kadar mücadele olur demişti.

soldan devam edelim. omayraa, biz ondan solda liderlik beklerken, bayrağı alıp daha ileri taşımasını umarken ve gerisindeki beki en azından biraz daha motive edip atağa kaldırmasının ümidindeyken o ekstra antremanlarla kendini geliştirmenin çabasında. hal böyle olunca beke de bakıyoruz ''sol kanat'' bitik vaziyette. işin aslı zaten her yerde öyle değil mi? büyük ihtimalle iyi bir bonservis karşılığı yeni bir takıma transfer olmayı düşünüyor.

kaleci microoop, hep aynı tempoda devam. kesin gol olur dediğimiz bir pozisyonu çıkarmadığı gibi bu da gol olmaz abi herhalde dediğimiz şutları da yemiyor. daha çok taraftarla bütünleşeyim onların sevgilisi olayım derdinde gibi. maçlardan önce üçlü çektiriyor, az atak yediğimiz maçlarda da maçın soğuduğu anlarda kale arkasına geçip tribünden seçtiği şanslı 2-3 arkadaşla çilingir sofrası kuruyor.

defans, defans!?!? bu arkadaşlar acilen ya ses verecekler ya da yerlerine uygun yeni isimler transfer edilecek.

sağ bek ice.man, takımda istikrarın adı. zaten buraların çoktan efsanesi olmaya hak kazandığını ancak buraların evveliyatını bilenler bilir. kendisi ile forma mücadelesine girişip sayısal üstünlük kurmak isteyen tabiri caizse! 55ler! falan bile heder olup zir-ü zeber oldular. allah muhafaza takımdan ayrılsa, uzun süre forma giymese takım çift motorlu jetten kanatsız planöre döner. yaş ile beraber tabii ki gençler gibi maç boyu performans olmasa da bindirmeler ve rakip sol kanadı karşılama konusunda bizi daha uzun yıllar idare eder.

hemen sağ açık sim.ya, tabi ki arkadaki bek sağlam olunca sahada rahat gezinebiliyor ve nefesini orantılı kullanıp maç geneline yayabiliyor. sanki biraz, şöyle bir muz orta kesip asist yapsam takım da gol atarsa hem ben kurtulurum hem takım kurtulur derdinde gibi. ancak genel istişareler formayı hala uzun süreler kimseye kaptırmayacağı yönünde.

gubaz, abicim bir varsın bir yoksun dedik en son sahada bir kayboldun pir kayboldun izini tozunu kaybettirdin. hayır yani sahada tünel kazıp saha dışına mı çıktın ne yaptın kimse bilmiyor bir ses ver pas iste falan haberimiz olsun. biz senin patlama kuvvetinden yararlanalım dedik sen topu patlatıp maçı tatil etmenin derdindesin olmuyor böyle.

on numara idal, öhöm öhöm... moral motivasyon konusunda biraz problem olduğu söylentileri dolaşıyor takımda. e tabi beyin böyle olunca vücut da koordinasyonsuz tepkiler vermeye başlıyor. anremanlarda aynı disiplin ve çalışkanlıkla devam ettiğini herkes biliyor ama maçlarda biraz tutuk gibi. acilen kendine biraz daha çeki düzen vermesi lazım.

med-czr, dağılmaya yüz tutmuş takımı toparlama ümidindeki kardeşimiz. kendi mevkisi olmasa bile yardıma koşuyor alıyor veriyor takıma can veriyor. ama tabii oda bir yere kadar sonuçta evde taş kaynamıyor abicim edasında. çok daha kısa özet takımın neşe kaynağı, bir nevi olcay şahan.

forvet radore, ben işimi yapar top gelirse golümü atar tribüne selam çakar evime gider yatarım düşüncesinin vücut bulmuş hali. zaten takım şu ana kadar ciddi eleştrilerle karşılaşmadıysa bu arkadaşın ürettiği skorlardan dolayı olduğunu herkes çok iyi biliyor. ama öyle defansa yardıma geleyim, pres yapayım diye de düşünmüyor. rakip ceza alanı içerisinde bekleyip yerden, sağdan, soldan, havadan artık nereden gelirse yazıyor işine bakıyor. aynen devam.

not: takıma transfer yapılacağı duyumları iyice ayyuka çıktı. formasını kaybetmek istemeyen ya maçlara asılacak ya da uygun bonservisle yollanacak deniyor. en az 2-3 mevkiye transfer lazım olduğundan bu isimlerin de basına kısa süre içerisinde tanıtılacağı ifade ediliyor.

7. son günlerdeki yazar sirkülasyonu göz önüne alınarak yeniden oluşturulacak olan takımdır.

sporsever ve bu konudan anlayan yazarlarımızı kadro tahsisi için göreve çağırıyorum

hadi siz çalışmaya başlayın ben size çay demliyim, kek çırpayım

(Bkz: med-czr)(Bkz: science63)(Bkz: idal)(Bkz: ice man)
  8. kalede kesinlikle sheriff adamın işi yakalamak çünkü

defans hattında:

solda ice.man

sağda med.czr

stopeler mehmet balcı ve frau

orta sahalar:

sol açık tartışmasız suppoters, fikir olarak sağ tarafa uzak olduğu için ters ayakla sol da oynatacağız mecbur(gülücük)

sağ taraf dokuzsekiz

ortada beyin takımı tabiki idal ve gubaz(gülücük)

forvetler

normalde de oynadığım mevki olduğu için ben ve boş kaleye bile kaçıran metin(gülücük) ile oluşabilecek 11'dir.

9. sağ ayaklı olmama rağmen halı sahayı geçtim sözlükte de sol kanada yerleştirildiğim ilk 11. açılın ümit özat geliyor. sağ ayağımın dışıynan kesecem ortaları.

10. #18k7 suppo tembel olduğu için ileri gider gelmez, o açığı ancak senin gibi atik birisi doldurabilir diye düşündüğümden oraya yazdım trivela yaparsın bize diye düşündüğüm entry(tebessüm)

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.