1 2 3 4 5 6 7 8

sözlüğün gelişmesi üzerine tavsiyeler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sözlüğü bir adım daha ileriye taşımak adına yazarların önerecekleridir.

  mesela bence öncelikle moderatöre başlık düzenleme ve başlıkları birleştirme yetkilerinin verilmesi gerekiyor. arada konu açarken yazım yanlışı yapabiliyoruz ve moderatörün başlığı düzeltme gibi bir yetkisi olmadığı için çözüm başlığı silmek oluyor. ya da aynı konu birkaç yazar tarafından farkında olunmadan açılmış oluyor ve bu da başlıklara yazılacak entryleri bölmüş oluyor.

  özgün fikirlere gerçekten ihtiyaç var.

   
 2. yazılanlara kulak verilirse gelişimi sağlayacak olan tavsiyelerdir. mesela sözlüğün gelişmesi için süt içmeli ve ağırlık kaldırm.... neyse gece gece.. farklı başlıklarda defaatle sıralanmış tavsiyelerdir ancak yaramaz çocuk gibi dinlemiyor. ekşi on altıncı senesini dolduruyor yine de geliştirmeler yapılıyor. bizim memur aynı memur. bir buton bile konulmaz mı? Aksine var olan da kaldırılıyor. neyse susmak gerek şimdi beğendim butonunu da kaldırırlar görürüz günümüzü. süt içmeye devam.

   
 3. daha güzel konular açarak ve daha güzel entry`ler yazarak hem üyeleri hemde sözlügü daha iyi bir alana taşıyabiliriz. bunun için yapmamız gereken gündemi yakalamak ki benim hiç yapamadığım şey daha çok çaba ve özen gösterildiği taktirde sözlüğün daha güzel yerlere geleceğini düşündüğüm başlık

   
 4. sözlüğün telefondan girebilmek için daha kullanışlı hale getirilmesidir.

  şimdiki haliyle neredeyse hiç bir fonksiyon çalışmıyor neredeyse ve telefondan girmek işkence gibi.

   
 5. Kurallar kalksın dedirten baslık

   
 6. argo ve diğer kullanıcıların yazdıkları konusunda yorum yapma yasaklarının kaldırılmasıdır. argo yasağı samiyetsizliği, diğer kullanıcılar hakkında yorum yapamamak ta etkileşimsizliği tetikliyor. böylece sözlük kısırdöngü içinde ot gibi tatsız oluyor.

   
 7. sürekli yenilenen tavsiyelerdir.

  mesela sözlükte resim ve hatta video da paylaşılabilsin bence. göstermek istediğimiz bir resmin ya da izlenmesini istediğimiz bir videonun linkini yazdığımızda direkt olarak entry üzerinden ulaşabilelim, başka siteye gitmeye gerek kalmasın.

   
 8. simgeler rahat bırakılsın, ille de tanım istenilmesin, kişiye olmadıktan sonra argo ve küfür serbest bırakılsın

  şeklinde önereceğim tavsiyelerdir.

   
 9. sözlüğün gelişimi için gerekli olan tavsiyelerdir. kurallar kaldırılırsa veya illede tanım olmasın dediğimiz zaman sözlüğün forumdan ne farkı olur. illa da tanım olmasın deniliyor ise buyrun forum.memurlar.net/default.aspx, diğer bir husus ise kişiye olsun olmasın farketmez küfürün her türlüsüne karşıyız arkadaş. Burada küfür okumak istemem.

   
 10. Daha fazla reklam ve sponsor desteği. kalitesiz içerik. biraz daha reklam. daha çok yazar. daha fazla reklam. tasarım mı? kim uğraşacak ve ne gerek var. Kitap dağıt. Anasayfaya sözlük banner koy. Kaliteyi boşver Daha çok yazar gelsin. Başlık düzenleme, mobil sürüm? geçiniz. reklam demiş miydik?

  Önce sözlük olabilsin. Sonra gelişir. sen memursun küçük düşün.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.