1 2 3 4 5 6 7 8

sözlüğü gece daha çok kullanmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. özellikle hafta içi gece geç saatlerde herkesin uyumaya gittiği anlarda sözlükte kimselerin kalmadığı anlarda istediği şekilde başlık açmak,istediği başlığı güncelleyerek liste başına taşımak gibi eylemlerin rahatlıkla yapılabilmesini sağlayan durumdur.

  hafta sonunun gelmesi ile birlikte sözlüğün gece geç saatlerde de olsa daha çok hareketli olabileceği düşünülürse hafta içinde kullanmak daha avantajlı olabilir.

   
 2. sözlüğü kullanan, duygularıyla oynayan yazar söylemidir. sözlüğe daha çok gece yazmak şeklinde düzeltilmesini uygun gördüğümdür.(yazar burada güler)

  gündüz çalışan ve yoğun olan yazar kişinin sözlükle ilgilenememesinden dolayı, geceleri fırsat bulup bakmasıdır.

  hem daha çok zevk veren hem de daha güzel odaklanmanı sağlayandır.

  sessizlik ve gece sözlükle bütünleştiğinde tadından yenmez zannımca...

   
 3. işten gelinmiş yeme, içme, gezme ile ilgili işler halledilmiş ve artık sözlük vakti denmiş ki birde ne görülsün artık gece olmuş

  eee demek ki sözlük vakti bazıları için gece vaktine denk geliyo

  diye tercih belirttiğim konu

   
  (Bkz: gececi sözlük yazarları)
 4. gecenin sessizliği ve dinginliği ile daha iyi konsantre olup daha çok yazma isteği hissetmektir.açılan konuların az olduğu gecelerde daha yavaş ilerlense de hareketli olduğu zamanlarda paylaşım yapmanın keyfi fazladır.

   
 5. sabah işte bulunmanın neticesinde internette rahat dolaşamamak ve akşam ise evde bulunmaktan ötürü sözlüğü rahat bir şekilde kullanma şansını ifade eden durum.

   
 6. çalışan insanların işten eve gelerek yemekten sonra bilgisayar başına geçip vakit geçirerek sözlüğe yazma durumu. dışarıda olmaktan daha iyidir.

   
 7. ertesi günü erken kalkmak zorunda olmayan sözlük yazarlarının yaptığı eylem. benim de haftasonlarında vakit buldukça gerçekleştirdiğim durum. gecenin sessizliği, ortamda yalnız olmak ve sözlüğe istediği gibi yön veriyor olmak cezbedici olabilir.

   
 8. bazen de gecenin yalnız geçirildiğine dalalet eder.

   
 9. vaktin daha fazla olması, iş kaylesini üzerimizden atmamız sonucu gerçekleşen durum.

   
 10. kafanın en rahat olduğu saatler belkide haber okumak ve düşünceleri paylaşmak..

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.