1 2 3 4 5 6 7 8

sözlüğe küsmek olmaz

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Aslında küslük sözlüğe değildir. İsmini, cinsini, cinsiyetini bilmediğin insanlara da küsemezsin. İnsanlar, insan olmanın gerektirdiği davranışları sergilediler diye insanlara kızamazsın. Bu şuna benzer; elma dediğin kırmızı olur, o zaman yeşil elmaya niçin kırmızı değil diye ya da sarı elmaya niçin kırmızı değil diye kızabilir miyiz? Elma, elmadır işte. İnsanlar da öyle.

  Ee o zaman ne oldu, bir hevesle aralıksız yazıyorken, araya soğukluk girmesinin nedeni nedir o halde? İnsanların davranışlarının kişide yarattığı hayal kırıklığı, tam olarak ifadesi budur.

  Çünkü kişi zannediyordu ki bulunduğu süre zarfında hep buralar mis kokulu gül, papatya, gelincik, sümbül, erguvan çiçekleriyle dolu. Aralarda bulunan kaktüsleri dikeni batıncaya kadar farketmemişti. O yüzden o rahat rahat yazabildiği, kendini ifade edebildiği konforlu ortamı şimdi tekrar güncellemesi gerekiyor.

  Hele ki kişi, sosyal ortamdaki hiç bir platformda yer almayan, kendi çevresinde daha izole yaşayan biriyse, bu tip hayal kırıklığı yaratacak durumlardan uzak yaşıyorsa, etkisi daha derin olduğundan toparlanması bir tık daha uzun sürebilir. Ancak kişi, yazmanın verdiği o rahatlama duygusunu tekrar tadabilmek için o çiçeklerle dolu bahçede -bu sefer kaktüslerin varlığından da haberdar, o yüzden daha dikkatli yürüyecektir- tekrar dolaşmak isteyecektir. Hem de düşüncelerinden ziyade duygularından hareketle yazma durumunu değiştirip, düşünce ağırlıklı yazmaya devam edecektir ki kendini böyle durumlar içersinde bulmasın bir daha. O yüzden sözlüğe küslük olmaz, kısa bir ara olabilir belki.

   
 2. Sözlüğe sıklıkla gelen ve bildiklerini paylaşan arkadaşların sözlüğe küsme gibi bir hakları yoktur diyebileceğimiz başlık. :)

  Herkes eşit haklara sahip.

  İsteyen istediğini yazar.

  Yazarlar hedef alınmadan tabii ki.

   
 3. Küsmek iyi de dağın bundan haberi yoksa kötü olur. En iyisi küsmemek gerekir. Pireyi kızıp yorgan yakanları da tokatlayasım gelir.

   
 4. hayatın her alanında olumsuzluk olduğu gibi burada da dönem dönem oluyor olacaktır da. nasıl ki sosyal hayatımızda işe, eşe, arkadaşa küsüp gitmiyorsak sözlüğe de küsüp gidilmez dediğim durum

  biraz ara vermek kafa dinlemek ayrı bu olabilir tabi ki

  dönem dönem bende ara veririm yazmam yazmak içimden gelmez vb.

   
 5. sözlükle ilgili bir düşünceyi ifade eden başlık.

  değerli arkadaşlar, dostlar, romalılar!

  sözlük, siz onu kafanızda ne olarak kodladıysanız tam olarak odur, fazlası eksiği yok. kişisel olarak sözlüğün üç özelliği olduğuna inananlardanım; gündemi takip etmek, yeni şeyler öğrenmek, eğlenmek.

  memurlar.net sözlük, yazar sayısının azlığı sebebiyle gündemi takip etmek için fazlasıyla zayıftır, şu an sol frame'de en altta bulunan başlık bile dün öğlene ait, gündemin takip edileceği bir sözlükte en fazla 1 saat önce yazılmış olmalıydı, dolayısıyla ilk vasıftan yoksun.

  yine aynı şekilde yazar sayısının az olması sebebiyle kaliteli entry'lere nadiren rastlanıyor, yine de emeğe saygı duyarız, o ayrı. ayrıca başarılı entry'ler yazan arkadaşlar da mevcut, sağ olsunlar, sözlük minnettar :) bu sebeple bu vasfı da geçebiliriz.

  birkaç yazara sahip sözlükler bile eğlenmeye uygundur, bu sözlükte de bu yapılabiliyordu önceden. yeter ki sözlüğe aynı şekilde bakan ve benzer mizah anlayışı olan yazarlar olsun. ha bir yazar sözlüğe bizden farklı bir anlam yüklediği için eleştirebilir miyiz? veya bir yazarın nasıl/ne yazacağına karar verebilir miyiz? tabii ki hayır, "sözlük jandarmalığı" görevi sadece moderatörlere verilmiştir, onlar da bu görevi sadece kurallar çerçevesinde kullanabilir, kullanmalıdır.

  başta dediğim gibi sözlüğü ne olarak düşünüyorsanız sözlük odur. isteyen "sevgili günlük" diye bir başlık açar, günlük gibi kullanır, moderatör silmediği sürece kime ne :) küsmeyin çünkü anlamsız. kafanızda nasıl kodladıysanız o şekilde kullanmaya devam edin. görmek istemediğiniz yazarların entry'lerini de direkt es geçin, kullanım amacınıza uygun entry'ler illa ki vardır.

   
 6. sözlüğe yazmayı seven yazarların belirli sebeplerden dolayı uzun süredir yazamadıktan sonra tekrar dönüş yapıp burayı görünce kendi kendine mırıldandığı cümle.

   
 7. ne mümkün..

   
 8. Herkes herseye elbette küsebilir kızabilir neticesinde gidebilir ama küsene de gidene de yakışmaz denilen hareket.

  Olgunluk çerçevesinde hareket etmeyi her yetişkin insan iyi bilir. Ama şeşer diye bilinen insanoğlu hata yapma lüksüne de sahiptir. O yüzden anlık kararlar alınıp sonradan keşkeler yaşamasının, sebebi de budur.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam