1 2 3 4 5 6 7 8

Sözde pejoratif takılanlar ve kendileri gülünç olanlar

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bazı ideolojik takıntılıların, kendi görüşlerine aykırı bazı görüşlerin derinliğini fark edemeyecek kadar kapasitesiz olmalarına karşın, aksi görüşleri savunanları sözde küçümseme sayrısal yorumlarda bulunmaları nedeniyle ve hakikati bilenler bağlamında, aslında kendilerinin komik durumuna düştüklerinin ayırdında olmamaları alçaltıcı olgusudur.

   
 2. reyizin yine bizleri pejoratife(yazması ne zor lan),hakikate,sayrısala,bağlama,olguya falan doyurduğu efsane başlık.

  ya reyiz onu boşver de şimdi bu "pejoratif" kelimesinin anlamına baktım.Aşağılayıcı,küçümseyici anlamına geliyormuş. Ama fransızca!!!

  yani reyiz gibi yerli ve milli olan,kefeniyle yola çıkan,iman gücüyle türlü emperyalist,kapitalist ve elbette namussuz hedonistlere baş eğdiren,hakikatli (sen seversin diye hakikati da ekledim bak) bir osmanlı torunundan pejoratif gibi frenk gavurunun icat ettiği bir kelimeyi duymak çok zoruma gitti.

  yani elbette entelektüel olmak böyle kelimelerin -ist,-izm,-sal vs. içeren tırt yabancı karşılıklarını kullanarak ortamda sanal bir fular+kemik gözlük ikilisi oluşturmayı gerektirir ama bir osmanlı torununa?yoo reyiz yoo,bu kadarı da fazla artık.

   
 3. colonel'in sayemde bir kavramı daha öğrendiği konudur. Bu bağlamda, Bende daha öğretilecek ne kavramlar var dediğim husustur.

   
 4. reyizin esas konu yerine işine gelen kısımıyla ilgilendiğini gördüğüm vasat başlık.(seni reyiz seni sırıtışıyla okunmalı)

  yine de takdir etmem gerek,kimden öğrendin bu "ad hominem"i haa kefeniyle yola çıkan seni.-gülücük-

  ama söylemeden de geçemeyeceğim,pejoratif kelimesini gayet vasat bulduğumdan hiçbir şekilde kullanacağımı sanmıyorum,fularlı arkadaş ortamı da dahil. sanki olduğumdan daha entelektüel değil de olduğumdan daha cahil gösterecekmiş gibi bir tınısı var. yani tırt bir fransızca kelimenin anlamını öğrenmek bana bir şey katmadı,eksikliğini hissettiğim bir şey değildi reyiz.

   
 5. bazı kendinden menkul entel-dantellerin yeni öğrendikleri kavramlarla fikirsel düş kırıklığına duçar olma durumlarına ilişkin konudur. (acayip sırıtıyorum)

   
 6. reyizin günlük hayatta 250 kelime+sözlüklerden arakladığı tırt 3-5 kavramla yazıştığı (ve tabi konuştuğu) sonucuna ulaştığım vasat başlık.

  eğer günlük hayatta bir kere pejoratif dediyse ve karşısındaki bir tarafını tutarak gülmediyse tüm fularlıların hışmı beni bulsun,amin.işte burada 3-5 -ist,-izmli kelime kullanmak kolay,hesap soran mı var ki?he pejo he,he olgu he.-gülücük-

   
 7. Doğan görünümlü şahin gibi entel görünümlü meşum ama bir o kadar naçiz bir Ademoğlu?nun vecizesi.

  Colonel yeterince silkelediği için dalda armut kalmadığını görüyor ve kınıyorum. Biraz da bize bıraksaydın vicdansız

   
 8. Baya bi pejoratif gördüğüm başlık.çekirdek kola esprisi de yapılmış benden önce.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.