1 2 3 4 5 6 7 8

Söylediğiyle yaptığı uyuşmayan tip

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. değişik tipler

   
 2. Çelişkiler yumağıdır, muammadır, ikinci dereceden denklem problemlerini çözmekten aciz bile olabilir.

   
 3. Bu sözü gördüğümde kaba tabirle söylicem,günümüzde bolca kurusıkı atanlar geldi aklıma,sözleri yağdırır da yağdırır ama gel hele şu işi birlikte yapalım desen,yaa benimde çok işim var unutmuşum deyip kıvırmak durum.

  Kendilerini olduğundan farklı göstererek önce güven sağlar fakat sonra eylemlerini gördükçe arkana bakmadan kaçarsın bu tiplerden,aynen öyle...

   
 4. dediği yapılıp, yaptığı yapılmayacak kimsedir.

   
 5. bu tür insanlar tutarsızdır.

   
 6. neredeyse tüm insanlar.

  bugün dediği ve yaptığı ile dünkü ve yarınki dediği ve yaptığı tutmaz. yani ne söyledikleri ne yaptıkları ne de söyledikleriyle yaptıkları birbirine uyar.

  bu durumu şikayetçi olduğumdan dolayı yazmıyorum.

  insan gerçekten çok değişkendir. kuralları olduğunu iddia eden insanlar bile aslında farkında olmadan kurallarının dışına çıkarlar. bu kötü bir durum değildir aslında, sadece kendilerini yormuş olurlar kendilerini belli kalıplara sığdırmaya çalışarak. bu durum da aslında kötü bir durum değildir. zaman değişkeni olduğu müddet her şey, herkes mutlaka değişime uğrar. asla yapmam, asla olmam diye önceden beyan verip de sonra yapmak veya olmak doğal bir süreçtir. ''ne demiş şu bilim insanı?'' diye konuyu da bilimsel dayanaklara oturtmak için kapasitem yetersiz, zaten her konuyu da bilim insanlarının bir sözüyle desteklemek kendi fikirlerimizi değersizleştirebilir.

   
 7. öz eleştiri yapmak istiyorum kendimden

  ilk taşı günahsız olanınız atsın diyerek.

  bende de var bu genel çerçevede bakıldığında.

  mesela bir ders çalışacam ya da bir spora başlayacam ya da rejim yapacağım ya da en basit pazartesi artık kafama hiç bir şey takmadan hayatımın güzelliklerini düşünerek devam edeceğim diye kendi kendime söz verip kararlar alıp, sonu hüsranla biten durumlar olmuştur ve olacaktır da...

  yani söylediğimizle yaptığımız bir birini tutmamaktadır.

  bu konuda yalnız olmadığımı düşünüyorum

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam