1 2 3 4 5 6 7 8

soyadıyla çelişen işler yapmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bazı insanların "çalışkan, arı, billur, türk, güzel, genç..." gibi soyadlarına sahip olmalarına rağmen soyadlarının gereği gibi bir kişilik segileyememelerini konu alan düşüncedir..

   
 2. Soyadı verilirken bu kimselerin dedeleri de bunlar gibi aykırı hareket ediyorlarmış da, olur da belki soyadını aldıktan sonra değişir umuduyla yetkililer bunu uygun görmüşler diye düşündüren durum. Armut dibine düşer sonuçta.

   
 3. soyadını alırken tasarruf sahibi olunmadığı için kişileri bağlamayan durumdur.dedeleri o soyadı aldılar diye kahraman olmak zorunda değildir.Hoşa gitmeyen durumlarda değiştirme halkı da zaten saklıdır.

   
 4. soyadından kişilik analizi yapan kişinin düştüğü çelişkidir. soyadın kişinin üzerinde pek de etkisi olmadığının bir göstergesi olup, çok da sıkıntı yaratmayandır. soyadı güzel olan bir kızın güzel olmasını beklemek oldukça komiktir ve hayal kırıklığına gebedir.

   
 5. Sınıfımda soyadı ''saygılı'' olan ama okulun en saygısız öğrencisi olduğunu düşündüğüm öğrenciyi aklıma getiren başlık

   
 6. soyadı ölmez olan birinin cart diye ölmesi durumudur.

   
 7. En güzel örneğin Ahmet TÜRK olduğu durumdur.

   
 8.  
  (Bkz: isim meslek uyumu)
 9. kişilerin soyadlarını seçme hakkı olmadığı ve anadan babadan gelen soyadlarla varlıklarını sürdürdükleri düşününce, kişilerin her halukarda soyadlarıyla çelişecekleri durum. soyadlar hiç bir zaman kişilik analizlerinde yer almayan bir unsurdur, isimden yola çıkılarak birşeyler söylenebilir ama onunda fazla geçerliliği olmadığını düşünüyorum.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam