1 2 3 4 5 6 7 8

sohbet edilen kişiyi hatırlamamak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ayaküstü sohbet edilir.

  Güler yüzle Hal hatır sorulur.

  Nasılsın iyi misin ?

  İşler nasıl gidiyor ?

  diye devam edilir.

  Sonra yanıma gelinir.

  Kimdi ki bu hatırlayamadım denilir.

  Tövbe estağfirullah.

  Bana soracağına ona sorsana.

  Ne bileyim ben.

  Bende her yer flu.

   
 2. Hafızası kuvvetli biri olarak bu yaşıma kadar daha başıma gelmemiştir, yine de büyük konuşmayayım. Zira eğer ki kişinin sohbeti sürükleyici ve akıcı gelmişse, akılda kalıcı bir sohbet gerçekleşmişse o kişi kolay kolay unutulmaz diye düşünüyorum. Yoksa merhaba merhaba şeklinde kısa bir konuşma geçmişse ya da topluluk içinde o kişi kalabalık içinde kaynamışsa kusura bakmasın, hatırlanmayabilir. Bu tür durumlarda alınganlık göstermeye gerek yoktur. Ancak bir kişi gidip de 5 yıl aynı sınıfta okuduğu sınıf arkadaşını aradan uzun yıllar geçse bile hatırlamakta zorluk çekiyorsa işte o zaman sorun var demektir.

   
 3. yaşla birlikte kendimde artık balık hafızalı olduğumu düşünmeye başladım. isimler ya da simalar birbirine karışmaya başladı, yaşlılığımı göremeyeceğim bu gidişle.

   
 4. böyle bir şeyin mümkün olmadığını düşündüğüm durumdur. çünkü sohbet etmek; bir arkadaş bir dostla güzel, hoş ve uzun bir zaman geçirmektir. Gülersiniz, konuşursunuz velhasıl eğlenirsiniz. size böyle duyguları hissettiren birini unutmak mümkün değildir. unutulan zannımca ayaküstü konuşmaların yapıldığı alelade kişilerdir.

   
 5. memnette ise normal karşılanması gereken bir durum.

  günde 50 kişiye yazan arkadaş nisyanı beşer olmuştur çünkü :)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam