1 2 3 4 5 6 7 8

silgiyi kaybetmeden sonuna kadar kullanmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. birçoğumuzun öğrencilik yıllarımızda en çok kaybettiği okul ürünü olan silgiyi, kaybetmeden, çaldırmadan ve ondan sıkılıp bir yenisini almadan sonuna kadar kullanmak, böylece zor bir işi başarmaktır..

   
 2. ilkokul dönemlerinde başarması zor olan hareket.ortasından delip ip geçirdikten sonra boynumuza astığımız günleri akla getirir.silgiyi amacına uygun sonuna kadar kullanıp bittiğini gören çok insan olmasa gerek...dediğim konu.

   
 3. Şöyle sabun kalıbı büyüklüğünde bir öğrencinin bütün öğrencilik hayatı boyunca kullanabileceği silgileri hatırlatan başlık. ikiye, dörde bölerek kullanılırdı çünkü ele ancak o şekilde sığabiliyordu.

   
 4. böyle bişey yoktur. silgidir, yere düşer yerle temas ettikçe daha da hızlanır ve kaybolur, ikiye - üçe bölünür, paylaşılır, arkadaşa fırlatılır..

  sonuna kadar kullanan varsa piskopattır, dilini dirseğine değdirendir, büyüyünce çakmağınıda kaybetmeden sonuna kadar kullanandır, haketmediği başarıları edinendir.

  imkanı olsa silginin tozlarını biriktirip yeni bir silgi elde edecektir.

   
 5. bu başarıyı gösterebilen öğrenciye özel bir ödül verilmesi gereken ve bu başarısını okullara giderek öğrencilere seminer vermesi tavsiye edilen öğrencinin davranışıdır. bu aslında çok önemli bir konudur, silgi en çok kaybolan ve çalınan bir kırtasiye malzemesidir, kesinlikle yerinde durmayı sevmez, ön sıra ya da arka sıradaki arkadaşın masasında, sıraların altında gezer sürekli.

   
 6. uzun uzun düşünüp hiç yaşamadığım bir duygu olduğunu hatırladığım ve eksiklik hissettiğimdir. öğrencilik yıllarımızda bir türlü sahip çıkamadığımız, kaybetmekten kurtulamadığımız silginin hakkını vermek ve sonuna kadar kullanmak her öğrencinin harcı değildir zannımca.

   
 7. öğrencilik yıllarında haftada bire varmadan silgiyi yenileyen bir öğrenci olarak nasıl olacağını anlayamadığım durumdur

   
 8. Rengarenk kokulu anılarda yer almış uzunca bir ipe geçirilmiş ilk aksesuarlarımdan.. Nadir ulaşılan donemlerde Minnacık kalemler gibi vaz geçemediler imiz..

   
 9. Büyük meziyet isteyen eylem.

  Okul yıllarında en çok kaybolan eşyalardan biridir. Mutlaka düşer yuvarlanır ve bulunamaz.

   
 10. kaybetmemek mümkün olabilir belki minik bir ihtimal ama sonuna kadar kullanmak imkansızdır. tutacak yeri kalmadan nasıl tutup da sileceğiz aklım resmen dondu kaldı.

  ayrıca ortasını delince oradan zayıflayıp zamanla iki parçaya ayrılırdı.

  evde çok silgi kullanılınca silgi parçaları yere dökülüp ayrı bir sorun oluştururdu.

  silmek kolay olsun diye, tecrübemiz arttıkça kalemi daha az bastırıp yazmayı öğrenmiştik.

  ek olarak her öğrenci mutlaka silgi kaybetmiştir ama hiçbir öğrenci silgi(kaybettiği silgiyi kastetmiyorum apayrı bir silgi bu.) bulamamıştır hayatında. bu silgilere ne oldu peki? ayrı bir tartışma sorusu.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.