1 2 3 4 5 6 7 8

sigara içmek için bina dışına çıkmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bazı kurum çalışanlarının mesai saatleri içerisinde de olsa çalışmalarına ara vermek, biraz dinlenmek,hafif kafa dağıtmak ve diğer sigara içen personelle beraber sohbet etmek amacıyla bulunduğu odadan çıkıp 5-10 dakikalığına yerini terketmesi olayıdır.

  bu süre içerisinde o kişinin yaptığı işlemlerle ilgili bir sorun ya da yeni bir durum ortaya çıkacak olursa yerine bakan kişinin üstüne kalacaktır.

  Eğer odada başka kimse yoksa mecburen işi olan kişi,sigara içen personelin geri dönmesini bekleyecektir.

   
 2. 5 dakika diye çıkılarak, orada diğer arkadaşlarla karşılaşınca bu sürenin uzayabilme ihtimalinin olduğu durumdur. Dışarı sayılırsa balkona da çıkılır.

   
 3. kişilerin kapalı alanda sigara yasağının olmasından dolayı sigara içmek için kapının önüne çıkma durumudur.

   
 4. Havalı duman sahası diye tabir ettiğimiz alandır.

   
 5. kapalı alanlarda sigara içmenin yasak olması ve çalıştığı kurumun balkonu olmaması sebebiyle sigara içen kişinin bina dışına çıkması. sigara tiryakilerinin pek sevdiği bir durum değildir, sigara çayla beraber güzel gider şimdi, elinde bardakla da dışarı çıkmak sorun olacağı ve amirleri tarafından aranma ihtimali sebebiyle alelacele sigarasını içip, görevinin başına geçecek kişidir.

   
 6. sigara içenlerin, içmeyen çalışma arkadaşlarına göre daha şanslı duruma sokan bir eylemdir.

  sigara içtiği için sürekli izin alacak ve bahaneyle dinlenecek hava alacaktır lakin sigara içmeyenlere bu imkan verilmemektedir.

  kapalı ortamlarda sigara içme yasağı en çok bu gruba yaradı zannımca.

   
 7. tiryakilerin ceza yememek için yaptıkları eylemdir.

   
 8. doğru ve sağlıklı bir eylemdir. sigara kullananlar bilmez sigara içmeyenlerin tiksinmesini. sigara dumanı en iğrenç duman kokularından birisi, onun için ne kadar uzakta içilirse o kadar iyi olur. en sağlıklısı bağımlı arkadaşların bırakmaları, bağımsızlık gibisi var mı?

   
 9. genelde mesaiden (ç)aldıkları bi sigara içim vakti kâr bilen zihniyetin yaptığı güya yasaklara uyan davranıştır.

   
 10. bağımlıların hem cezadan hemde kapalı alanda diğer insanları rahatsız etmemek için yaptıkları davranıştır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam