1 2 3 4 5 6 7 8

sezen aksu dinlemek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kendisi konserlerinde farklı dil pardon lehçelerde şarkılar söylemeye başlayıp siyasi olmaya başladığından ve karga olmaya başladığından bu yana yapmadığım ve yapmayayı düşünmediğim eylem.

   
 2. sezen Aksu'nun parçalarını sevmek ve dinlemeye değer bulmakla ilintili durumdur. genellikle aşk acısı çekenlerin gecenin ilerleyen saatlerinde yaptığı eylemdir.

  sezen aksu, gece ve göz yaşı adeta bir bütündür aşıklar için...

   
 3. her şarkısında ayrı bir sanat kokan,klasikleriyle göz dolduran, hayranlığımızı şarkılarındaki özlemle doldurduğumuz serçe kadını hatırlamak

   
 4. eski zamanlarını ve çocukluk aşklarını hatırlamak isteyenlerin yaptığı eylemlerdendir. bilindiği üzere sezen aksu, zamanında şarkılarıyla çok tutulup sevilen bir sanatçı olmuştu. halen radyo kanallarında ara ara çıkan müzikleri ilk günkü gibi dinlenmektedir. aşk acısı, gidip gitmemekteki belirsizlik, şikayet, kararsızlık ve bazen de isyan içeren şarkılar dinleyenleri heyecan ve hüzün karışımı duygulara sokmaktadır.

   
 5. Sezen Aksu dinledikçe hayranlığının artması demektir her parçasının hikayesi olması cabası :)

   
 6. Hayatın seyrinde, (u)yanan hasretin Sezen'le demlenmesi.

   
 7. Bir kadının erkek cinsini keşfettiği andan itibaren edindiği alışkanlıktır. Kadının erkek cinsini pratikte keşfetmiş olması gerekmez. Teorik olarak kendinin kadın başka bazı tür canlıların da erkek olduğunu ayırabilir olması yeterlidir. Teorik ya da pratik; bu yapabildiği gün sezen aksu dinlemeye başladığı gündür. Çünkü sezen aksu, ergenlikten başlamak üzere bir kadının hayatı boyunca yaşayabileceği, hissedebileceği her şeyi o kadına anlatabilen nadir belki de tek sanatçıdır. Bu böyle olmakla birlikte yine de erkekleri 2' ye ayırıyorum: Bazı erkekler "sezen aksu" diğer bazıları ise "nilüfer" dinletiyor.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam