1 2 3 4 5 6 7 8

şehit haberlerinin kanıksanması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. doğu ve güneydoğuda sürekli yaşanan olaylardan artık toplumun "şehit" haberlerini umursamaması durumu.

  kanımca insanlar başına gelmediği sürece olayların ne demek olduğunu anlayamıyorlar. ancak şunu bari anlasak "Şehit" olanlar bizim güvenliğimizi sağlamak için savaşıyorlar ve şehit oluyorlar.

  Şırnak'ta bir uzaman çavuş daha şehit olmuş. Allah rahmet eylesin.

  Bence herkes takkeyi önüne koyup düşünmeli.

   
  (Bkz: çözüm süreci)
 2. Hayaldi gercek oldu diyen baslik

   
 3. Dün 8 şehit verilmesi ile bir kez daha düşünmeme sebep olan kanı. Biz hala survivor Nihal kalsın mı gitsin mi diye tartışıyoruz. Ne hale geldik? 8 vatan evladı diyorum aloo.

   
 4. kabul görmek istemediğim önerme. şehit haberlerini kimsenin kanıksadığını düşünmüyorum ve haberlerde şehitleri, ailelerini gördükçe içimizdeki acı kat be kat artıyor. pkk denen örgüt yok olmadığı süre devam edecek bu acılarımız. bu vatan kolay kazanılmadı ve kolay da kaybedilmeyecek. özellikle kürt vatandaşlarında bunu anlaması gerekiyor. bu örgüte destek veren insanları gördükçe, yazık diyorum.

   
 5. her gün göre göre artık şehit haberlerine tepki verememe durumu. oysa ki yurt dışında devletin 1 görevlisine bile bir şey olsa tüm dünyayı ayağa kaldırırlar.bizim de kabullenmek yerine millet olarak en sert tepkiyi vermemiz gerekir.

   
 6. Bu millet bu kadar mı duyarsız ve duygusuz olur dedirten başlık. Ne hale geldik? Elin oğlu bir askeri için bir ülkeyi yok ediyor. 1 kasımdan bu yana 400'e yakın şehit olmuş, biz de tık yok.

   
 7. kabul etmek istemediğim ve hala #136k entrydeki fikirlerimin devam ettiğini belirtmek istediğim konu.

  bir kişi için dünyayı kaldıran ülkeler var deniyor. peki biz hangi dünyayı ayağa kaldıracağız, pkk konusunda kim bize destek.

  hadi yakalım yıkalım, peki nereyi yıkalım. Diyarbakır'ı mı, Mardin'i mi nereyi? kendi halkımızı mı öldürelim, ne yapalım. doğu bölgelere kimyasal silah mı atalım, o zaman ha esad ha biz.

  iç savaş mı çıkartalım, hadi hep beraber doğuya yürüyelim, olmadı Ankara'ya yürüyelim. Yıkalım, yakalım.. sonra..

  Avrupa ülkeleri ellerini oğuşturarak bunu bekliyor bizden, pkk'nın içinde kürtten çok alman, abd'li, ermeni var. istediklerini verelim de, yaşam özgürlüğümüzü abd, rus askerlerine mi bırakalım.

  Benim duyarlılığım bu şekilde ve bu şekilde düşünen insanlarda var diye düşünüyorum.

   
 8. Hala sol tarafından bahaneler üretenlerin,felsefe yapmaya çalışanların ya da işine gelmeyenlerin kabullenmek istemediği başlık. Canlar gidiyor, canlar...

   
 9. alışılmış ve öğrenilmiş çaresizlik denilen şeyin legal hali

   
 10. dünkü istanbul'da helikopter düşmesi ve dört tane şehidimizin olması sonucu daha da fazla hissettiğim durum.

  verdiğimiz tepkiler eskisi gibi değil, bir öğrenmişlik var, kodlanmışız gibi hissediyorum. haberlerde duydum ama sözlükte ben dahil hiçbirimiz şehit haberiyle ilgili bir konu açmadık. insan zamanla acılara bile kayıtsız kalabiliyormuş.

  bu kazada da ihmalkarlıklar var, daha öncede kaç kez arıza geçirmiş bu uçak, neden hala kullanılıyor. insan hayatı bu kadar basite alınmamalı.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.