1 2 3 4 5 6 7 8

sakız çiğnemek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ara sıra yaptığım eylem.

  aslında sakız çiğnemesini normalde pek sevmem ama şirkette kadınların ağzında sürekli sakız göre göre onlara benzemeye başladım. bir tane çaycımız vardı, maşallahı vardı kadının "şapkasız çıkmam" der gibi ağzından sakız eksik olmuyordu. birde yemeninin tepesine sakızını koyuyordu. bir de o halde çay servisi yapıyordu, çok komik görüntüler çıkıyordu. gülsek mi ağlasak, işte öyle bir hal oluyordu. birde sakızı dişinde kırarak çiğneyenler yok mu, ağzına çarpasın geliyor. bu da iş yerindeki hallerden biri, ne yapak başa gelenler çekiliyor. uyar diyenlere diyorum ki; uyardım ama millet sakız çiğnerken kendini kaybediyor resmen. (gülücük)

  ha birde ramazan ayında en çok sorulan sorulara maruz kalıyor sakızcık. meşhur sorumuz " hocammm sakız orucu bozar mı". yıllardır bu soru sorulur ve hala cevabı bulunamadı ne hikmetse.

   
  (Bkz: gülsem mi ağlasam mı bilemedim)(Bkz: şapkasız çıkmam abi)(Bkz: sakız)(Bkz: sakız çiğnemek orucu bozar)(Bkz: sakız çiğnerken cak cak sesinin çıkması)
 2. Kadınlara hiç yakıştıramadım eylem. Hele ev dışında çiğniyorsa. Hele agzını aça aça çiğniyorsa. Hoş ne kadına, ne erkeğe yakışmıyor hem de hiç.

  Resmi kurumlarda çiğneyen memurlar da gördü bu gözler. Uçan tekme atasım gelmedi değil.

   
 3. beynime çivi çakmasına sebep olan eylemdir

  cakkudu cukkudu yaparlarsa birde ben kendimden geçiyorum

  sırf bu yüzden antremanlarda takım arkadaşlarıma yasaklamıştım, sakız çiğneyeni gebertirim diyordum(gülücük)

   
 4. otobüste otururken,gelip tepemde sakızı çıtlata çıtlata çiğnemesi sonucu midemin bulanmasına sebebiyet veren kişinin yaptığı eylem.-kalkıp olay yerinden uzaklaştım.yolculuğa ayakta devam ettim.ben kalktıktan sonra lömp diye kalktığım koltuğa oturdu.acaba bu bir taktik miydi?-

   
 5. sinüzit'in kulaklara etki etmesi sonucu işitme kaybına neden olmasıyla doktorun tavsiye ettiği konu..

  bir de balon şişir demişti..

  yemek sonrası hazmı kolaylaştırsın diye geviş getirende var.

   
 6. yüz felci geçiren kişilere doktor tavsiyesi. yüz kaslarını çalıştırdığı için felcin daha kısa sürede iyileşmesine sebep oluyormuş.

   
 7. tokat yeme eylemiyle sonuçlanması gereken eylem.

   
 8. ara sıra yaptığım eylem.

  iyi geliyor azıcık da olsa siniri gerginliğimi alıyor.

  not: entry sakız çiğnerken yazdım. (gülücük)

   
 9. aklıma düşürülen eylem.

  yazılan entry'leri okudukça aklımdan sakız geçmeye başladı. allah'tan çekmecemde bir sürü sakız var, zamanında stok yapmıştım. sakız fiyatları artarsa çok da sorun olmayacak. en iyisi sakızın var mı sorusuna "var ama bununda bir bedeli var" diyeceğim. ticarette olur böyle şeyler, umarım beni anlarlar. (hahah)

   
  (Bkz: sakız)(Bkz: ticaret)
 10. sesli yapıldığında etraftakileri çileden çıkaran eylem.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.