1 2 3 4 5 6 7 8

sahte diploma

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bunla kamu kurumlarına giren avukat,doktor,bürokrat vb. kişileri gördükçe şaşkınlığımın tavan yaptığı belgedir.

  Arkadaş hadi özel sektörde yedirdiler ama üniversitede bir kamu kurumu bunu kontrol etmek bu kadar mı zor diyerek bu belgelerin bilinçli olarak kontrol edilmediği görüşünde yoğunlaştığım olaya konu olmuş dökümanlardır.

   
 2. o kadar sene boşuna okumuşuz dedirten konu.

   
 3. bazı seçimlere katılmaya yarayan kâğıttır.

   
 4. spoiler

  haberlere konu olmuş olaydır.

   
 5. eğitimini canını dişine takarak tamamlamaya çalışan ve alın teriyle bir yerlere gelmek için didinen kişilerin birden bire önüne geçmek için atılmış koca bir adımdır.

  sahtekarlıktır, yalancılıktır, iki yüzlülüktür. bunu isteyen de buna izin veren de kanunlar önünde ceza almalıdır.

   
 6. emek hırsızlığıdır. hükümetin aciliyetle sahte diplomanın önüne geçmesi gerekir. bir sistem kurup tüm kamu kurumlarına entegre ederek sahte diplomanın önüne geçebilir. buna benzer kontrol aşamaları kurmak zor olmasa gerek. sahte diplomalarla öğretmen, doktor vs olanların tespit edildiği andan itibaren faizi ile beraber maaşları geri iade edilmelidir. ne diyeyim bu sahte diplomacıları Allah bildiği gibi yapsın.

   
 7. saçmalıklar silsilesinin başlangıçı olan diplomadır.

   
 8. milli eğitim sayesinde öğrendiğimiz ve nasıl bir araştırma sistemi varda fark edilmedi diye kara kara düşündüren bir nevi sahtekarlık. yıllarca adamlar öğretmenlik yapmış, kimse anlamamış ve bunu yapanlar gönül rahatlığıyla öğrenci yetiştirmişler. pes doğrusu, anca türkiye'de olur dedirten haberler.

   
 9. fetö araştırması için kurumlarda çalışan personeller hakkında başlatılan incelemelerde ortaya çıkan ilginç gerçek.

  konyadaki bir lisede,20 yıl boyuncu devleti kandırarak,üniversite mezunu olmadığı halde sahte diplomayla öğretmenlik yapmış,tayin olmuş hatta en son müdür yardımcılığı bile yapmış bir bayanın varlığı da bu incelemeyle ortaya çıkmış.

   
 10. güzel ülkemde bolca bulunan zerzavat.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.