1 2 3 4 5 6 7 8

Rüzgarda ters dönen şemsiye

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. o kadar çok kişinin başına geliyorki, geçenlerde haberlere konu olmuş bir durum...

  Çin malı şemsiyelerin rüzgara dayanıksız olduğu ancak %100 yerli malı üretimlerin tel sayısının fazla olması nedeniyle kırılmaz denecek derecede mukavemete sahip olduğu şeklinde duyurum a konu edilen olay.

   
 2. olmaz olasıca şemsiyedir. açtığına açacağına pişman olduğundur, yağmurda kaldığına mı yanarsın, etrafta bakan meraklı gözlerin karşısında rezil olduğuna mı yanarsın bilinmez...düzeltmek için uğraşılan muhtemelen bir kaç teli kırılmış olandır.

   
 3. tekrardan rüzgara döndürülürse düzelecek olan şemsiyedir. ben hep öyle yapıyorum.

   
 4. islandığının adıdır. Ucuzdur beş para etmeyen şemsiyedir. Şemsiyeye bir kere para vereceksiniz ve rahat edeceksiniz tabi çaldırmazsanız.

   
 5. hemen hemen tüm şemsiyelerin başına gelebilen sevimsiz bir durumdur. şemsiyenin dalları kırılabilir ve tamiri mümkün olmayan bir son yaşanır. o binbir hevesle rengini, desenini, ölçülerini seçerek, beğenerek aldığın malzeme bir anda çöpe dönüşüverir. bir çok kez yaşanmış olduğundan tecrübeyle sabittir ki, ister yerli ister yabancı menşei olsun, tüm şemsiyeler aynı şekilde kırılma riskiyle başbaşadır.

  en iyisinin rüzgarlı havada dışarı çıkılmaması, mecburen çıkıldı ise şemsiyenin açılmamasıdır. zira şemsiye değerli bir aksesuar sayılabilir. hem biraz yağmurda ıslanmak, ruha da iyi gelir zannımca. - göz kırpan emoji -

   
 6. Ters dönmezse havalandırır.

  Bir amcayı büyük bir plaj şemsiyesi havalandırıp götürmüştü.

  Nerede indi bilmiyorum.

  Videonun tamamını izlemedim.

   
 7. Aşırı rüzgarlı ve yağmurlu havalarda şemsiye kullanmak, şemsiyeyi tehlikeli bir silaha dönüştürebilir. Özellikle şemsiyenin uç kısmındaki teller beni hep ürkütür, gözüme batacak hissi verir. O tellerin ucunun açıkta olmadığı, bir aparatla kapatıldığı şemsiyeleri tercih etmekte fayda var. Çok rüZgarlı havada şemsiyeyi kontrol etmekle uğraşmaktansa, kapatıp, kaderine razı olup, ıslanmak daha iyidir.

   
 8. bende şemsiyefobi hastalığına neden olan aksesuar.

  ters dönen şemsiyeyi bütün gün yanımda taşımak mecburiyetindeymişim gibi davranarak günümü rezil eden olayı yaşattı bana çocukken. çocuk aklı işte şemsiyeyi atmayı akıl edemedim, belki de genlerimdeki tamircilik nükleotiti akşam şemsiyeyi tamir edebileceğimi düşündürttü bana. o gün bugündür dışarı çıkarken elime şemsiye aldığım görülmüş bir hadise değildir, çok mecbur kalırsam şakır şakır yağmurda dışarı çıkmaya, yağmurluk giyerim.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.