1 2 3 4 5 6 7 8

Perde takmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. takarken kol ve karın kaslarınıza çekme germe yapmanizi saglayan olay.

  evde elinizin altinda bir merdiven yoksa ve tavanlar korkunc derecede yuksek ise kornise uzanmak için yastık, yorgan. Vs. Koyarak ulaşmaya çalışırsınız.

  annelerin "hadi olum hadi olum" sözüyle, evliyseniz eşinizin "perdeleri yıkadım asıver şunları" gazıyla evin tüm perdelerin asarsiniz. Kollarınız kopar yorgunluktan.

  Bir ara bu işi daha kolay hale getirebilmek için mühendislik hesapları yaptığımı bile bilirim. Projesini yaptım ama bir türlü hayata geçirmedim.

  Ama bu başlık vesilesiyle projemi hayata geçirmek için cabalayacagim. Benim gibi mağdur olan tüm erkek arkadaşlara bu icatimi sunacağım.

   
 2. Ben kurtuldum darısı başınıza.

  Üç kat çektiğim buzlu streç bütün dertlerimi sona erdirdi. Sera etkisine kavuşan çiçeklerimin yüzü güldü. Evimizin içi ışıkla doldu. :)

   
 3. 150 boyu olunca insanın ne masa ne de sandalye ile tek başına o kornişlere uzanmak mümkün olmuyor maalesef. O yüzden masa üstüne sandalye konup onun üstüne çıkarak, bir nevi sirkteki cambazlar gibi dengede durmayı başararak, uzun yıllar yalnız yaşadığım dönemde, bu şekilde perde astım. Tüm bunlara rağmen hala kolum tam yetişmediği için işlem sonunda yukarılara doğru uzanmantan kollarım uzamış gibi hissederdim. En büyük korkum da düşüp bir yerimi yaralasam gelip müdahale edecek insanın da olmayışı-Yalnız yaşarken en büyük fobimdi- Ama korkunun ecele faydası yok der, işe bu şekilde girişirdim. Çok şükür şimdilerde eşim bu görevi üstleniyor, merdivenle rahatlıkla perde takma işini hallediyoruz, ancak bu esnada eski günler aklıma gelmiyor değil.

   
 4. o üç perdeyi sabırla takanlara ödül verilmesi gerektiğini düşünüyorum. hele bir de bütün perde düğmeleri takılıp, iş bittikten sonra bir düğmenin eksik takılmış olduğunun fark edilmesi yok mu, işte o an en büyük çilenin başladığı an demektir. sil baştan perdenin sökülmesi, yeniden ve bu kez pür dikkat o düğmelerin takılması işi, gerçek bir işkenceye dönüşür.

  dip not. internette bu işi pratik bir şekilde yapmayı sağlayan; adı da korneşmatik aparatı olan malzemelerin reklamı var. bir ara bu aparattan satın aldığımız, ancak pek verim alamadığımızdan, eski usule döndüğümüzü söylemeliyim. dolayısıyla ali mühendis'in çalışmalarını ve sonuçlarını takip etmekten başka çare yok şimdilik. -tebessüm-

   
 5. Perde düğmelerinin sık aralıklı olması durumunda daha da eziyete dönüşen iş.

  Bir de merdiveni açmadan duvara yaslayıp üzerine o halde çıkarak takmaya çalışmak pek mantıklı iş değil, tecrübeyle sabittir. Aman ha!

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam