1 2 3 4 5 6 7 8

pcr testi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. vücuttaki koronavirüsün kimliğini göstermek için yapılan testtir.

   
  (Bkz: covid 19 test sonucunun 2 günde çıkması)(Bkz: covid 19 testinin sürekli pozitif çıkması)(Bkz: covid 19)
 2. bu korona değişime uğradıkça sanırım daha çok işe yarayan test kitidir.

   
 3. Açıkçası güven vermeyen testtir. Arkadaşımın sağlıkçı eşi tüm belirtileri göstermesine rağmen testi negatif çıkınca, BT çekildi ve virüsün akciğerine indiği görüldü. 2 gün sonra yine test yaptılar yine test negatif çıktı. Sonra Elon Musk ın bu testler hakkında attığı tweet ve nihayet Avusturya meclisinde Coca Cola nın testinin pozitif çıkmasıyla vaka sayılarının güvenirliğini daha çok sorguladım. Bana göre gerçekten hasta olan coronalı vaka sayısı açıklanan rakamdan daha düşük. Bunu filyasyon görevindeyken gözlemledim. Kolanın testi pozitif çıkar mı yaa :)

  Teyit için Google'layıp araştırabilirsiniz.

   
 4. Sabah yaptırıp akşam olmadan sonucunu alıp, negatif çıktığını görünce derin bir ohhh çektiğim, kovid olmadığım sonucunu öğrenmemi sağlayan test.

   
 5. yapılan araştırmalara göre güvenirliği hala istenilen düzeye ulaşmamış ve düşük olan testtir. eş zamanlı analiz edilmeleri, alınan numunede virüs olmaması ve laboratuvar hataları sebebiyle yanlış sonuç verebilmekte olduğu açıklanmış. bu durumda belirti gösterenlerde mutlaka kan tahlili ve akciğer görüntüleme önem taşıyor. negatif olduğum sonucuna ancak böyle ulaşılabilmişti.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.