1 2 3 4 5 6 7 8

Pasteur Enstitüsü'nün aşı çalışmalarını durdurması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  Fransız Pasteur Enstitüsü'nün yeterince etkili olmadığı için, geliştirmekte olduğu Covid-19 aşı çalışmasını sonlandırmasıdır.

  Euronews'te yer alan habere göre;

  Fransa'nın önde gelen tıbbi araştırma kuruluşlarından Pasteur Enstitüsü, klinik deney safhasında tatmin edici sonuçlar alınamadığı için Covid-19 aşısı üzerinde çalışmalarına son verdiğini açıklamış.

  Enstitüden yapılan açıklamada, geliştirdikleri aşı adayının uygulandığı kişilerin hastalığı atlatan ya da Pfizer-Biontech gibi izin verilen Covid-19 aşılarının yapıldığı kişilere göre daha az antikor geliştirdiği kaydedilmiş.

  Kızamık aşısı baz alınarak geliştirilen Covid-19 aşı çalışmasının, ilk klinik deneylerde yeterli etkinlik sağlanamadığı gerekçesiyle durdurulduğu belirtilen açıklamada, henüz ilk aşamalarda olan diğer Covid-19 aşı çalışmalarının sürdüğü aktarılmış.

   
  (Bkz: covid 19)
 2. lisede biyoloji dersinde virüsleri işlediğimizde hoca bu konu gerçekten tıpta sorunlu, virüs kaynaklı hastalıkların tedavisi de oldukça zor derdi. geçen sene ben zaten salgının virüs kaynaklı olduğunu duyduğumda doktor olmamama rağmen lise biyoloji bilgimle süreci tahmin edebiliyordum. gerçekten de aşıların gerçek sonuçları ortaya çıktıkça basit bir biyoloji bilgisinin ne kadar önemli olduğunu da anlamış oldum. tıbbın virolojide daha bin fırın ekmek yemesi gerektiğine kanaat getirdim.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.