1 2 3 4 5 6 7 8

paşinyan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Azerbaycan cumhurbaşkanı İlham aliyev'in '' ne oldu paşinyan raks edirdin ? '' sözlerine muhatap olan ermenistan başbaşbakanı.

   
  (Bkz: ermenistan)(Bkz: Ermenistan başbakanın TV de rezil rüsva olması)(Bkz: ermenistan'ın teslim olması)(Bkz: ilham aliyev)
 2. ermenistan'da gitmesi için her şey yapılan başbakandır.

   
 3. şimdilerde istifasını isteyen ordu güçlerine karşı direnişte olan ermenistan başbakanı nikol paşinyan. bunun bir darbe girişimi olduğunu belirtirken, on bine yakın destekçilerinin bulunduğu miting konuşmasında: ermenistan halkından, hükümeti ve şahsı adına özür dilediğini, yaptığı hatalardan ders çıkardığını söylemiş. ayrıca siyasi sistemi de eleştirerek: " ekim ayında parlamenter sistemden yarı başkanlık sistemine geçiş yapılmasını öngören yeni anayasanın veya düzenlemelerin kabul edilmesine yönelik bir referandum yapmayı planlıyoruz. yeni hükümet sistemi, ülkemizde istikrarı garanti altına alacak ve gelecekte iç siyasi krizlerin çıkmasının önüne geçecek " demiş. halkından özür dilemesi hususunda büyük alkış alması, eş zamanlı muhalefetin yapmış olduğu mitinglerin ise pek rağbet görmemesi ermenistan halkının paşinyan'ı desteklediğini, ondan vazgeçmediğini göstermekte. bekleyip göreceğiz, komşu ermenistan'ı ve vazgeçemediği başbakan; paşinyan'ın yeni maceralarını.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.