Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sozluk.memurlar.net/konu/oturak-varken-masaya-oturan-insan/
Yazdırılma Tarihi : 21 Nisan 2021 Çarşamba 21:18

oturak varken masaya oturan insan

 

 1. ayaklarını da oturulan yere koyan m.. insandır.

  senden sonra oraya oturacak insana saygısızlık yapmak kimsenin haddi değildir. belki ondan önceki de aynını yapmıştır. belediye otursun diye oturak yapıyor ve yanında da masa yapıyor ki insanlar belki temiz havada yemek yer çay içer diye düşünüyor. ancak bir beyinsiz çıkıp oturağa oturmak yerine ayağını koymayı kendine hak biliyor.

  yanlış anlamayın, birini gördüm güzelce haşladım. babası anası üzerime çullandılar. babasını da anasını da dövmedim tabii. durumu anlattım, anlayışla karşıladılar. ( bu arada birkaç adet yumruk tokat yemiş olabilirim ) lakin dövmeseymişim iyiymiş dediler. özür diledim olay kapandı.

  24.01.2021 18:51 lazuk
 2. Dallamadır.

  24.01.2021 20:04 supporters.
 3. genellikle on beş ile yirmi beş yaş arasında ve görgü kurallarından bihaber insandır. pek yaklaşmamak lazımdır. tehlikeli tepkiler verebilir. sineye çekmekte fayda var can güvenliği için.

  24.01.2021 22:34 ali mühendis
 4. Kişiliğini tamamlayamamış ergendir.

  25.01.2021 00:22 candela
 5. masaya oturanların taşım taşım taşlandığına şahit olduğum konu.

  arkadaş hiç masaya oturmadınız mı, hep oturaklara mı oturdunuz hı? bu ne ya, çok üzüldüm bir anda. hem masanın üzerine oturmak ne kadar güzel biliyor musunuz?

  başımı gidip duvarlara vurayım. yoksa sözlük yazarlarımız vuracak. :p

  25.01.2021 11:17 **sude**
 6. hiç etik olmayan bir durum. çoğunlukla uyardığımız bir husus fakat bazen uyarmak da işe yaramıyor. genelde gurup halinde dolaşan ve egolarını tatmin havalarda gezinirken ellerinde yedikleri veya içtikleri abur cuburu döke saça çevreyi kirletmeyi de delikanlılık varsayan ergen tiplerin yaptıkları yanlış davranış. önce masaya oturuyorlar ve yetmiyormuş gibi ayaklarını da oturaklara koyuyorlar. kimileri bir süre sonra öylece temizlemeden kirli olan aynı oturağa gönül rahatlığıyla oturuveriyor, tiksinmeden. güler misin, ağlar mısın ? cehalet desek, değil. bakıyorsunuz çoğunlukla okullu gençler bunlar. aile terbiyesi eksik desek... eğitimli ailelerin çocukları da yapıyor. velhasıl çözümsüz gibi görünen bir etik sorun. eğitime ana okullarından başlanırsa çözülebilecek gibi görünüyor.

  25.01.2021 14:03 kabare
 7. spoiler

  Çekirdek çukuru projesi: :) :)

  Özellikle gençlerin ve çocukların toplandığı bölgelerde betondan, kenarında oturaklar olan çukurlar yapacaksın. Çekirdeğini alan gelsin hevesini alana kadar çekirdek yesin. Zeminin dibinde biriken kabukları da ateşi verip yakacaksın. bitsin gitsin.

  Oturak için bir şey diyemem dünyanın her yeri aynıdır diye tahmin ediyorum. En mantıklısı tasarımları ona göre yapmak. Artık elektrik mi verirler, dikenli tel mi çekerler bilemem.

  spoiler'a eklediğim türde şeylerin üzerine çıkma gibi bir seçenekleri de olamaz haliyle.

  25.01.2021 14:14 dermess